Czesław Gałka i Janusz Osiński, czyli trzecie spotkanie sympatyków Sosnowca

20 lutego w restauracji Stacja Sosnowiec (ul. Teatralna 9) odbędzie się trzecie spotkanie sympatyków Sosnowca. Gośćmi pierwszego spotkania byli dyrektor i aktor Teatru Zagłębia Zbigniew Leraczyk oraz prozaik, autor poczytnych powieści “Korzeniec” i “Puder i pył” profesor Zbigniew Białas. Drugie spotkanie zaszczycili swoją obecnością autorzy książki “Sosnowiec między wojnami” Anna Urgacz-Szczęsna i Tomasz Kostro oraz historyk, znawca naszego regionu Grzegorz Onyszko.

Trzecie spotkanie upłynie pod znakiem rozmów o artystach pochodzących z Sosnowca. Gośćmi będą śpiewak operowy Czesław Gałka oraz Janusz Osiński znany konferansjer, autor książek “Całą gębą, czyli rzecz o cyganerii sosnowieckiej”, “4 razy całą gębą” i “Ludzie kultury i sportu”.

Czesław Gałka jest znanym w Polsce artystą posiadającym niezwykle ciekawy głos. Śpiewa basem, w jego karierze śpiewał na najważniejszych scenach w kraju, występował w licznych przedstawieniach operowych, nagrywał dla radia i telewizji. Czesław Gałka jest laureatem nagrody artystycznej miasta Sosnowiec.

Janusz Osiński jest również posiadaczem nagrody miasta Sosnowiec za upowszechnianie kultury. Był konferansjerem na statku Stefan Batory, kierował ośrodkami kultury w naszym regionie, w młodości czynnie i z sukcesami uprawiał tenis stołowy oraz grał na perkusji.

W piątkowy wieczór będzie okazja bliżej poznać obydwu panów, posłuchać ich opowieści, na żywo zetknąć się z historią naszego miasta i ludźmi tworzącymi ją. Będzie też okazja wypić dobrą kawę i herbatę w dobrym towarzystwie.

Początek imprezy o godzinie 18. Serdecznie polecamy.

[PP]

Bear