Czerwone Zagłębie w czwartek i piątek w Teatrze Zagłębia

czerwone-zaglebie-przejazd-pierwszego-24Po kilkumiesięcznej przerwie na deski Teatru Zagłębia powraca sztuka Jarosława Jakubowskiego  “Czerwone Zagłębie”. Reżyserami spektaklu są Aleksandra Popławska i Marek Kalita.

Czwartkowy i piątkowy wieczór scenę Teatru Zagłębia opanują postacie związane z regionem Zagłębia Dąbrowskiego. Zobaczymy górników, rewolucjonistów, zagłębiowskie kobiety, doktora Judyma, a nawet postać Pierwszego, łudząco podobną do Edwarda Gierka. Postacie te posłużą za narzędzie do opowiedzenia historii tego przemysłowego regionu. Skąd wzięło się określenie Czerwone Zagłębie? Czy możliwe było spotkanie na dworcu w Sosnowcu Józefa Stalina i Józefa Piłsudskiego? Jakie miejsce w historii regionu i budowania jego tożsamości ma klub sportowy Zagłębie Sosnowiec? Czy postać wspomnianego Edwarda Gierka jest w Sosnowcu dobrze, czy źle kojarzona? Wiele z tych pytań znajdzie odpowiedź jeśli Państwo wybiorą się do Teatru Zagłębia.

Jak w każdej sztuce w Teatrze Zagłębia na scenie zobaczymy grono wspaniałych aktorów. Na scenie pojawią się: Wojciech Leśniak, Andrzej Śleziak, Grzegorz Kwas, Krystyna Gawrońska, Maria Bieńkowska, Michał Bałaga, Piotr Zawadzki, Andrzej Rozmus, Agnieszka Bieńkowska, Beata Deutschman, Edyta Ostojak, Kamil Bochniak, Tomasz Muszyński, Aleksander Blitek, Przemysław Kania oraz Krzysztof Korzeniowski.

Kasa czynna w czwartek i piątek w godzinach 12 – 19. Telefon do kasy 32 266 87 66, do Biura Obsługi Widzów 32 266 11 27. Bilety można też zakupić on line na stronie teatru.

Polecamy serdecznie. Przedstawienia w czwartek i piątek rozpoczynają się o godzinie 19.

[PP]

 

 

Bear