ClassicMania, czyli nowe oblicze Sosnowieckiego Spotkania Starych Samochodów

000aNowe miejsce, nowe pomysły, nowi uczestnicy i nowa nazwa, czyli odnowione oblicze imprezy z siedmioletnią tradycją. Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów to jeden z największych zlotów zabytkowych aut w Polsce. ClassicMania, bo taką nazwę ma teraz zlot odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Przypomnijmy, że Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów to impreza, która powstała z inicjatywy Ryszarda Czerwińskiego. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2010 roku na parkingu Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Liczba przybyłych uczestników zaskoczyła organizatorów. Parking dosłownie pękał w szwach. Nikogo nie zdziwiło, że następne spotkanie odbyło się w bardziej otwartej scenerii, mianowicie na parkingu przy ul.Kresowej. Kolejne spotkania odbywały się już na bocznym boisku Stadionu Zagłębia Sosnowiec. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Parku Sieleckim dzięki czemu należy spodziewać się rekordowej frekwencji.

Co roku zlot gromadzi właścicieli Syren, Fiatów 125p i 126p, Żuków, Nys, Skód, Zastaw, Warszaw oraz wszelkich innych samochodów, które swoje najlepsze lata mają już dawno za sobą. Ale czy to prawda? Większość z nich wygląda jak prosto z fabryki, są wynajmowane do filmów, uatrakcyjniają też imprezy okolicznościowe.

Plan imprezy wygląda następująco:

9-11:30 Zlot w Parku Sieleckim w trakcie którego odbędzie się koncert zespołu “I To Się Ceni”, mini Giełda Staroci oraz poświęcenie pojazdów. Przewidziane są też atrakcje dla dzieci.

11:30-12 Przejazd ulicami Sosnowca.

12-16 Ciąg dalszy imprezy na terenie Fashion House (ul.Orląt Lwowskich 138), gdzie w programie są m.in. konkursy i pokazy. Będzie akademia kultury technicznej i bezpieczeństwa ruchu drogowego, konfrontacja klasyki i tuningu, symulator dachowania oraz ambulans do poboru krwi. Imprezę zakończy wspólny klakson. Serdecznie polecamy.

[PP]

 

 

 

 

Bear