Ciało w krainie snu – bezpłatne przedstawienia w Teatrze Zagłębia

3W najbliższą sobotę i niedzielę (9 i 10.07) w sosnowieckim Teatrze Zagłębia odbędą się nietypowe przedstawienia. “Ciało w krainie snu” to efekt warsztatów dla młodzieży pod hasłem „Lato z Teatrem”. W ramach tych warsztatów młodzi adepci sztuki teatralnej z powodzeniem brali udział w zajęciach grup dziennikarsko-aktorskiej, scenograficzno-aktorskiej, multimedialno-tanecznej.
A uczyć mogli się od najlepszych. Zajęcia z aktorstwa prowadzili Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga, z tańca Michał Woźnica, ze scenografii Iga Słupska, z technik multimedialnych Miłosz Gajewski, z dziennikarstwa Katarzyna Niedurny, a wsparcie psychologiczne zapewniała Agnieszka Piestrzeniewicz. Cała ta ekipa koordynowana była przez Ewę Koralewską i Alicję Siwik.
Najważniejszymi uczestnikami warsztatów byli jednak młodzi ludzie w wieku 13-16 lat, którzy dzielnie znosili trudy codziennych ćwiczeń. Oto oni: (grupa aktorsko-dziennikarska) Nikola Gajek, Agata Gąsiorowska, Piotr Kasprzyk, Marta Konderak, Aleksandra Korzec, Alina Kosakowska, Karolina Kubasik, Agata Kwiecień, Julia Małuch, Aleksandra Sieja, Aldona Świerczewska, Jakub Szkutnik, Maja Szkutnik, Weronika Wojtanowska, (grupa aktorsko-scenograficzna) Emilia Cugowska, Florentyna Dąbek, Bartosz Dzieża, Karolina Hoeftmann, Roksana Ikier, Wiktoria Rudnik, Magdalena Sadowska, Lidia Stachurska, Nikola Świtała, Nikola Szwaja, Anna Tokarska, Zuzanna Walczak, Aleksandra Wilk, (grupa taneczno-multimedialna) Sara Bagińska, Hanna Janusz, Anna Karasiewicz, Daria Kiesiewicz, Wiktoria Kiesiewicz, Monika Maszczyk, Natalia Moraczewska, Wojciech Ornat, Małgorzata Pabian, Kamila Robak, Julia Sonik, Karolina Tarnas i Zuzanna Szkutnik.
Co możemy powiedzieć o treści przedstawienia “Ciało w krainie snów”? -“Opowieść rozpoczyna się w momencie, w którym młodzież szkolna wyrusza na wycieczkę. Jest to dla nich okazja do spotkania ze światem snów. Jest on często absurdalny, przeplatany motywami powieści „Alicja w Krainie Czarów”, pełny na co dzień ukrytych lęków oraz marzeń.” Zapowiada się ciekawie. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć zdjęcia z zajęć zapraszamy na nasz fb.
Przypomnijmy, że spektakl będzie zaprezentowany 9 i 10 lipca o godz. 17:00 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Bezpłatne wejściówki można zarezerwować w Biurze Obsługi Widzów, tel. 32 266 11 27.
[PP]

Bear