Charytatywnie dla Piotra Pastusiaka, czyli Jam Session z historykiem w Archiwum

DSCN5115Nie umilkły jeszcze echa głośnego festynu charytatywnego w Ostrowach Górniczych, a już zapowiada się kolejna ciekawa impreza, której celem będzie wsparcie rehabilitacji sosnowiczanina Piotra Pastusiaka. Tym razem chętni do do pomocy zgromadzą się w sosnowieckim klubie muzycznym Archiwum (ul.Modrzejowska 8). Impreza już w najbliższą sobotę!!!

Od zawsze ideą imprez z cyklu jam session było wspólne muzykowanie wokalistów i instrumentalistów, często pochodzących z zupełnie innych “bajek”. To tu na jednej scenie spotka się muzyk punkowy z jazzmanem, czy hip-hopowcem. Podobnie będzie w Archiwum. Już wiem, że w sobotę zobaczymy kilka muzyków zagłębiowskich kapel. Będą też ciekawi wokaliści, a być może znajdzie się jakaś wokalistka:) Podczas pauz muzycznych sosnowiecki historyk Grzegorz Onyszko będzie opowiadał o przeszłości ulicy Modrzejowskiej.

Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie do specjalnej puszki. Dokładnie o godzinie 22 pieniądze zostaną komisyjnie przeliczone i przekazane rodzinie potrzebującego. Również wówczas pojawi się informacja w mediach społecznościowych dotyczące przebiegu imprezy i wyników zbiórki.

Ci, którzy przyjdą posłuchać muzyki będą z pewnością zaskoczeni wysokim poziomem prezentowanej muzyki. Dla pierwszych dwudziestu muzyków występujących podczas dżemu przewidziane jest darmowe piwo ufundowane przez dr Piotra Hałasika.

Sosnowiczanie przybywajcie, oficjalny początek imprezy o 20. Klub czynny jest od 17. Zapraszamy.

Bear