Calineczka w Księgarni

Księgarnia WitrynaW najbliższą niedzielę (05.06) w pubie Księgarnia (ul.Małachowskiego 22) odbędzie się przedstawienie dla dzieci pt.”Calineczka”. Spektakl zaprezentują członkowie sosnowieckiego Stowarzyszenia Twórców Sztuki “Passionis”. Grupa ta w naszym mieście kojarzona jest głównie z Miejskim Domem Kultury “Kazimierz” ma na koncie kilka ciekawych nagród. W Księgarni pojawi się w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Księgarnia powstała zupełnie niedawno w miejscu, w którym przez lata działała jedna z najstarszych w Sosnowcu księgarń, jej wystrój nawiązuje zresztą do historii tego miejsca. Już pierwsze działania właścicieli przekonują nas, że miejsce to będzie funkcjonowało jako lokal pełen kultury, nastawiony na wydarzenia artystyczne. Możemy się spodziewać, że “Księgarnia” będzie miejscem w którym prócz nietuzinkowych przekąsek i napojów odbywać będą się imprezy z gatunku plastyki, literatury, a nawet jak widać na przykładzie “Calineczki” również sztuki.

Opowiadanie treści sztuki można sobie darować, gdyż każdy będąc dzieckiem doskonale zapoznał się z losami drobniutkiej bohaterki baśni Andersena. Ciekawie za to zapowiada się jej adaptacja, skoro na scenie pojawić ma się aż 11 aktorów. Zobaczymy jak ze swoimi rolami poradzą sobie Dominika Jeż (Calineczka), Angelika Jarzęcka (Motyl), Roksana Rogala (Żaba, Jaskółka), Wiktoria Gazda (Żabka, Ptak), Damian Oleksy (Kumak), Dagmara Rycka (Zebi), Oliwia Lenartowicz (Zibi), Beata Rogala (Myszkotka), Bartłomiej Wasiak (Kret), Wiktoria Gazda (Ptak) i Grzegorz Jarzęcki (Srebrny Książę).

Początek spektaklu o godzinie 10. Wstęp wolny.

[PP]

 

 

Bear