Broda mędrcem nie czyni

Księgarnia SosnowiecImpreza o nazwie Broda mędrcem nie czyni, to sobotnia propozycja dla Sosnowiczan. Przypomnijmy, że Sosnowiec łączy pokolenia to cykl czterech imprez dofinansowanych z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych. Dzięki temu udział w nich jest bezpłatny, a ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Spotkania odbywają się w klubokawiarni Księgarnia (ul.Małachowskiego 22).

Tym razem głównym przedmiotem zainteresowania będą wszelakiej maści klocki, zarówno te tradycyjne, jak i  lego, które jak okazuje się można programować. Będzie też malowanie twarzy, będą bańki mydlane, będzie na pewno mnóstwo dobrej zabawy. Wszystko zgodne z zasadą bawiąc uczą, ucząc bawią. Jak podkreślają organizatorzy -“Proces uczenia polega na czerpaniu wiedzy i umiejętności od osób z większym doświadczeniem, zazwyczaj starszych od nas. Z drugiej strony człowiek uczy się przez całe życie, dlatego warto pamiętać, że starsi mogą dowiedzieć się wielu rzeczy od młodszych. Najmłodsi zajmą się budowaniem i programowaniem robotów Lego pod opieką profesjonalnego instruktora, natomiast dorośli, w tym seniorzy, skorzystają z wiedzy i umiejętności młodzieży związanych z nowymi technologiami – obsługą urządzeń typu smartfon, tablet oraz zwiększeniem umiejętności i wiedzy dotyczącej internetu.”

Celem projektu „Łączymy Pokolenia” jest kulturalna, międzypokoleniowa aktywizacja mieszkańców Sosnowca poprzez działania edukacyjne, teatralne, muzyczne, plastyczne, rekreacyjne i happeningowe. Pomysłodawcy liczą, że to w perspektywie zachęci mieszkańców miasta, uczestników warsztatów do częstszego korzystania z oferty kulturalnej Sosnowca. Polecamy i w imieniu organizatorów zapraszamy. Przypominamy, że startujemy o godzinie 10. Zajęcia potrwają do godziny 14. Polecamy.

[PP]

Bear