Biesiada Literacka przy piwie w Archiwum w sobotę

Trzech Wspaniałych21 listopada w klubie muzycznym Archiwum (ul.Modrzejowska 8) odbędzie się Biesiada Literacka przy piwie. Gośćmi biesiady będą autorzy trzech ciekawych książek, które ukazały się w ostatnim czasie. Prócz możliwości porozmawiania z autorami będzie też sposobność zakupu ich książek oraz uzyskania osobistej dedykacji.
Pierwszym z nich jest Tomasz Kostro, który pochwali się swoim zbiorem felietonów “Spacer po TOKOWISKU”. Pan Tomasz w ostatnich latach kojarzony jest przede wszystkim jako (były już) redaktor pisma Sosnart, a także jako autor książki „Na początku był cynk…” zawierającej opowieści o największych ludziach związanych z zagłębiowskim i śląskim przemysłem. W zeszłym roku ukazał się też bogato ilustrowana książka „Sosnowiec między wojnami”, którą Tomasz Kostro napisał wraz z Anną Urgacz-Szczęsną.
Drugim autorem, z którym będziemy mieli okazję się spotkać będzie Rafał Bryła, który zaprezentuje swoją książkę “Zamek Sielecki w Sosnowcu. Historia prawdziwa”. Pan Rafał dotychczas znany był w Sosnowcu przede wszystkim jako pomysłodawca, organizator i kurator wielu ciekawych wystaw o charakterze regionalnym. Tym razem zobaczymy nową twarz Pana Rafała . Z pewnością dowiemy się w jaki sposób gromadził materiały do książki, gdzie znajduje się najwięcej archiwaliów związanych z naszym zamkiem, jacy ciekawi ludzie tam bywali .
Trzecim gościem biesiady będzie Witold Wieczorek i jego jeszcze ciepła książka “Tradycje piwowarskie Zagłębia Dąbrowskiego”. Witold Wieczorek (geograf, dr nauk ekonomicznych) od ponad 20 lat zajmuje się dziejami zagłębiowskiego przemysłu ze szczególnym uwzględnieniem piwowarstwa. Jest autorem i współautorem artykułów na ten temat. Wspólnie z bratem Tomaszem kolekcjonuje stare rzeczy związane z piwowarstwem, szczególnie zagłębiowskim. Współorganizuje Zagłębiowską Giełdę Birofiliów a w tym roku odbyła się jej trzecia edycja.
Formuła spotkania zakłada swobodne rozmowy z autorami książek, wspólne dyskusji i przede wszystkim miłe spędzenie czasu. Zabierzcie przyjaciół! Początek spotkania o 18. Wstęp wolny.

[PP][Fot. Grzegorz Olszowski]

Bear