Bajka o gajowym Chrobotku

Piaskownica KulturalnaW niedzielę 28 sierpnia na podwórku kamienicy przy ulicy Dekerta 6 odbędzie się przedstawienie zorganizowane przez Piaskownicę Kulturalną. Przedstawienie interaktywne „Bajka o gajowym Chrobotku” w wykonaniu Teatru ART-RE to świetny pomysł na spędzenie letniego popołudnia. Piaskownica Kulturalna to miejsce w którym zwykle odbywają się zajęcia plastyczne oraz ciekawe warsztaty tematycznie dobrane pod gusta młodych uczestników. Jest to też miejsce, gdzie można zorganizować dziecku imprezę urodzinową.

Pomysłodawcy imprezy tak zachęcają do przyjścia na przedstawienie: -“Poznajcie Chrobotka, bohatera bajki Vaclava Ctvrtek’a. ten dobry gajowy nauczy Was jak zachowywać się w lesie. Potrafi stanąć w obronie zwierząt, za co niestety przyjdzie my mu stracić las, którym się opiekuje. Krecik Kamratek i rusałka Józefka na pewno mu pomogą, myśliwy Krępak zrobi jednak wszystko by do tego nie dopuścić. Przedstawienie uczy, że nie warto się kłócić, a wykorzystując innych możemy tylko stracić prawdziwych przyjaciół.” W spektaklu “Bajka o gajowym Chrobotku” dzieci poznają lalki typu muppet.

Tę piękną historię na żywo obejrzeć można już w niedzielę, początek o godzinie 16.
Mimo, iż impreza przygotowana jest z myślą o dzieciach, również dorośli widzowie są mile widziani.Ze względu na to, że wydarzenie to jest dofinansowane z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych tym razem wstęp jest wolny!

[PP]

Bear