Apteka, Dick4Dick i Brudne Dzieci Sida w piątek zagrają w 2Doors

W piątek 7 lutego w ramach trasy koncertowej “Ścieżka Zdrowia 2014” do Sosnowca zawitają Apteka, Dick4Dick i Patyczak z gitarą, czyli Brudne Dzieci Sida. miejscem, w którym będzie można posłuchać dobrej muzyki na żywo będzie music club 2Doors (Sosnowiec, ul.Małachowskiego 24).

Brudne Dzieci Sida to jeden z projektów Patyczaka, człowieka, który prócz muzyki na co dzień zajmuje się m.in. tworzeniem oryginalnych koszulek. Ten urodzony w Sosnowcu, a mieszkający w Poznaniu muzyk jest jednym z najbardziej charakterystycznych wykonawców polskiej sceny punk rockowej. Pomimo praktycznej nieobecności w tzw. oficjalnych mediach z każdym kolejnym występem Grzesiek zyskuje kolejnych fanów. Bo jak można nie polubić kogoś, kto w tak barwny sposób opowiada historie z życia punków i nie tylko. Charakterystyczne brzmienie gitary, zrywane struny i częste dialogi ze słuchającymi to znaki rozpoznawcze jednoosobowego bandu Brudne Dzieci Sida. Taka liczebność członków zespołu wyklucza nieporozumienia, różnice charakteru pomiędzy muzykami i co najważniejsze dla fanów – niemal niemożliwy jest rozpad kapeli. “Trzy akordy, darcie mordy”, “Landryn”, “Beton punk”, “Benia”, czy chyba najbardziej rozpowszechnione “Lubię laski z małymi cyckami” na pewno zabrzmią podczas koncertu.

Początki grupy Apteka to 1983 rok. Zespół, z przerwami gra już ponad 30 lat, jedynym muzykiem z pierwotnego składu jest wokalista i gitarzysta Jędrzej “Kodym” Kodymowski. O muzyce Apteki najczęściej mówi się, że to psychodelia. Dla fanów prócz charakterystycznego brzmienia gitary “Kodyma” o rozpoznawalności kapeli decydują cięte teksty. “Warstwa literacka” Apteki to nierzadko wulgarne (ale też liryczne), czasem pozornie nietrzymające się kupy teksty, których tematem są często ludzkie słabostki i nałogi. W utworach czuje się klimat ciemnej strony nocnego miasta.
W zespole często zmieniał się skład co nie ułatwiało jego działalności. Jednego nie można odmówić Aptece – bez względu na to w jakim składzie występowała brzmiała zawsze ciekawie i zawsze nowatorsko, choć na pierwsze wrażenie surowo. Ci, którzy nie znają twórczości zespołu powinni posłuchać takich utworów jak “Menda”, “Chłopcy i dziewczyny”, “Ujarane całe miasto”, “Wiesz rozumiesz”, “Synteza”… Najlepiej na żywo.

Dick4Dick to zdecydowanie najmłodszy projekt muzyczny w ramach tegorocznej ścieżki zdrowia, gdyż zespół powstał w 2004 roku. Jego brzmienie opiera się zgrabnym połączeniu elementów rocka, muzyki elektronicznej i popu. Wspólnym mianownikiem zespołu Dick4Dick (czasem pisanego jako D4D) i dwóch wcześniej wspomnianych artystów są mocne teksty. Podczas niemal dziesięcioletniej obecności na rynku Dick4Dick wydał kilka płyt, jak dotąd ostatnia ukazała się w listopadzie 2013. Podczas sosnowieckiego koncertu na pewno nie zabraknie kompozycji z tego krążka.

Serdecznie polecamy koncert.
Do czwartku bilety w przedsprzedaży będą w promocyjnej cenie 20 zł.

[PP]

Bear