Ach dzieckiem być! – zabawki PRL-u w Zamku Sieleckim

Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki zaprasza na wystawę starych zabawek. Prezentacja odbywa się pod hasłem “Ach dzieckiem być! – zabawki PRL-u” i już od dnia otwarcia budzi sentyment wśród odwiedzających.

Dla niektórych pretekstem do obejrzenia wystawy jest chęć pokazania dzieciom jak kiedyś wyglądały zabawki, jednak już po chwili widać, kto bardziej zainteresowany jest eksponatami.

W Zamku Sieleckim możemy oglądać przedmioty zgromadzone przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dominują tu zabawki z okresu PRL, ale są również starsze. Widzimy tu miniaturowe żołnierzyki, samochody, pluszaki, klocki, gry planszowe, lalki, bączki i stare instrumenty. Wystawę wzbogaca pokaz slajdów m.in. z “Bolkiem i Lolkiem” i kącik zabaw dla najmłodszych.

Podczas uroczystego wernisażu, który odbył się 8 maja kurator wystawy Monika Kempara opowiadała o tym skąd wziął się pomysł na takie wydarzenie.

Wystawa już teraz cieszy się dużym powodzeniem.  Można ją zwiedzać do 5 lipca. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia znajdą Państwo na stronie http://zameksielecki.pl/

[PP]

Bear