30.08.2014 – VIII Festiwal Reggae w Parku im. Jacka Kuronia

W sobotę 30 sierpnia w Parku im. Jacka Kuronia w sosnowieckim Kazimierzu Górniczym odbędzie się VIII Festiwal Reggae. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie brytyjski Gentelman’s Dub Club. Ta coroczna impreza organizowana jest tradycyjnie przez Miejski Dom Kultury “Kazimierz” i ma już swoich wiernych sympatyków. Fani muzyki spod znaku reggae, ska i dub od lat licznie uczestniczą w koncertach oraz przy okazji zwiedzają jedno z najpiękniejszych sosnowieckim miejsc relaksu i rekreacji.
W tym roku plan koncertów przedstawia się następująco:
16:00 – Jafia Namuel
17:30 – JahVigation
19:00 – Krakow Reggae Band
21:00 – Gentelman’s Dub Club.

Szczególnie polecamy koncert o 17:30. Grupa JahVigation mimo iż nie istnieje długo (powstała na początku 2012 roku) to ma już na koncie wiele znakomitych występów. W czym zatem tkwi tajemnica sukcesu JahVigation? Prawdopodobnie w tym, że część z muzyków występujących w zespole grała wcześniej w liczących się składach z naszego regionu. Ci doświadczeni muzycy (m.in.Skankan, KoNoPIAnS) znaleźli wsparcie w postaci świeżej krwi i powstała znakomita mieszanka instrumentalistów i wokalistów, którzy wspólnie stworzyli wiele zgrabnych kawałków. JahVigation tworzą: Sebastian ‘Miles’ Lorek – Klawisze, Bartek ‘PapaJah’ Papaj – Klawisze (na zdjęciu), Marcin ‘Cozer’ Markiewicz – Bas, Karol ‘Wincenty’ Foltyński – Gitara (na zdjęciu), Kamil ‘Zwierz’ Gorgoń – Perkusja, Mariusz ‘Maniek’ Głowa – Wokal, Łukasz ‘Ratek’ Ratajczyk – Wokal, Robert ‘Doggie’ Pudelski – Trąbka(na zdjęciu).
W oczekiwaniu na debiutancką płytę warto zobaczyć ich występ na żywo. Naszym zdaniem warto nie tylko zapoznać się z twórczością JahVigation, ale także zobaczyć ich koncert oraz pozostałe propozycje podczas VIII Festiwalu Reggae w Parku w Kazimierzu Górniczym. Polecamy i przypominamy, że początek imprezy o godzinie 16, ale park czynny jest całodobowo więc warto pojawić się tam już rano. Wstęp wolny.

[PP]

Bear