115 twarzy Sosnowca – wernisaż już w piątek

Zapraszamy na wernisaż wystawy “115 twarzy Sosnowca na 115-lecie miasta”, która będzie miała miejsce w Sosnowieckim Centrum Sztuki Zamek Sielecki (ul.Zamkowa 2). To kolejna ciekawie zapowiadająca się ekspozycja historyczna prezentowana w tym wyjątkowym miejscu.

Poprosiliśmy kuratora wystawy Rafała Bryłę o bardziej szczegółowe przybliżenie treści wystawy: -“115 twarzy Sosnowca na 115-lecie miasta” to jubileuszowa wystawa z okazji urodzin miasta. To święto jest pretekstem do ukazania zmian jakie się dokonały w Sosnowcu. Wbrew pozorom miasto nie jest monolitem a dynamicznym organizmem, który zmienia się nieustannie, przekształca, ewoluuje. Codziennie uczestniczymy w tych przemianach, czasami nie dostrzegając tego, co dzieje się obok nas. Wystawa ta nie daje odpowiedzi na pytanie: co spowodowało, że mała wieś stała się dużą wsią przekształconą w miasto. Ukazuje to, co wydarzyło się po 1902 r. Prezentuje jak zmieniał się Sosnowiec. Zmiany te są czytelne w kontekście obiektów, dziś już w dużej mierze zabytkowych, które stały się niemymi świadkami zachodzących zmian. Dzięki temu nie mamy kłopotu z rozpoznaniem prezentowanych ulic, kamienic, pałaców, pomników. Możemy spokojnie udać się w historyczną podróż przez dzieje naszego miasta“.
Dodajmy, że wystawie towarzyszy wykład, który będzie nostalgiczną wędrówką po ulicach Sosnowca. 16.05.2017 godz. 17.00 “Urodzinowa wirtualna wędrówka po Sosnowcu” – prowadzenie Rafał Bryła, historyk, kurator wystawy.
Wernisaż wystawy rozpocznie się w piątek 28 kwietnia o godzinie 17. Serdecznie polecamy. Wstęp wolny.
[PP]
Bear