10 lat Ziggie Piggie, czyli koncert w Parku Sieleckim

Ziggie PiggieNiedziela (25.09) w sosnowieckim Parku Sieleckim upłynie w znakomitym klimacie. Najpierw zjadą się tam wspaniałe pojazdy, a następnie na scenie pojawią się znakomici muzycy i wokaliści. Pretekstem do popołudniowej imprezy będzie 10-lecie istnienia sosnowieckiego zespołu Ziggie Piggie powiązane z 25-leciem sceny ska w naszym mieście.

Zespół Ziggie Piggie był pomysłem znanego ze współpracy m.in. z zespołem Skankan Sebastiana “Stecyka” Stecia. Muzyk ten uchodzi za jednego z najważniejszych prekursorów sceny ska w naszym regionie – muzyki, która kiedyś była kojarzona w Polsce przede wszystkim z Sosnowcem. Urodzinowa impreza zapowiada się świetnie. Na scenie pojawią się prócz wokalistki Gabi i muzyków Ziggie Piggie takie znane osobistości świata muzyki jak: Robert Brylewski (Kryzys, Brygada Kryzys, Armia), Szczepan Łach (Skankan), Smalec (Ga-Ga, Zielone Żabki), Jarex (Bakshish), Brodi (Habakuk), Piotr “Jackson” Wolski (Tam Tam Project), Sebastian “Astek” Flasza (Frontside), czy Marcin “Kinek” Kin (Natural Mystic, Meteor). Jako support wystąpi znakomity zespół Pogoria.

Początek imprezy o godzinie 17. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy i polecamy, tym bardziej, że dla uczestników koncertu przygotowano do rozlosowania upominki.

[PP]

 

Bear