Wywiad z Mikołajem Dziewiatowskim (posłuchaj)

mikolaj-dziewiatowskiNikt nie wie tyle o historii i dniu dzisiejszym sosnowieckiej cerkwi prawosławnej co nasz rozmówca. Mało kto w Polsce wie tyle o historii prawosławia w naszym kraju co On. Kolejnym rozmówcą, który zagościł w Głosie Sosnowca jest ksiądz doktor Mikołaj Dziewiatowski – wikariusz parafii pw. św. Wiery, Nadziei, Luby i ich matki Zofii.

Z Mikołajem Dziewiatowskim rozmawialiśmy o początkach prawosławia w Sosnowcu, o tym dla kogo zbudowano sosnowieckie cerkwie i kim byli ich fundatorzy. Dowiemy się jaki los spotkał pozostałe dwie istniejące niegdyś w Sosnowcu kościoły prawosławne. Gdzie były zlokalizowane i co zostało po tych dwóch świątyniach prócz wspomnień. Z tej ciekawie zapowiadającej się rozmowy dowiedzą się Państwo w jakie dni można odwiedzić cerkiew przy ulicy Kilińskiego. Te i inne sprawy poruszyliśmy w audycji z cyklu Głos Sosnowca specjalnie dla Państwa. Zapraszamy do słuchania.

Przypomnijmy, że Głos Sosnowca to pierwszy sosnowiecki podcast, którego można słuchać regularnie za pomocą strony internetowej, a także za pomocą odpowiednich aplikacji na urządzeniach mobilnych. Można też ściągnąć nagraną audycję i odsłuchać w dowolnym momencie i miejscu.

[PP]

Bear