Wywiad z Grzegorzem Onyszko (posłuchaj)

Grzegorz OnyszkoJest jednym z najbardziej popularnych historyków w naszym regionie. Znany z autorskich spacerów po Sosnowcu, członek PTTK, Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, Pakosznicy i Fundacji Brama Cukermana. Jest również autorem licznych publikacji o historii Zagłębia Dąbrowskiego. Kolejnym rozmówca podcastu Głos Sosnowca był Grzegorz Onyszko.
Z Grzegorzem Onyszko rozmawialiśmy 25 sierpnia w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych. Tematem naszej dyskusji były wycieczki, które od ponad roku na dużą skalę organizuje nasz gość. Dzięki niemu poznaliśmy ciekawe zakątki naszego miasta, a także dowiedzieliśmy się wielu historycznych ciekawostek. Czy Sosnowiec jest ciekawy pod względem turystycznym i historycznym? Czym możemy się pochwalić przed gośćmi spoza miasta? Kto bierze udział w wycieczkach organizowanych przez Grzegorza Onyszko? Na te i inne pytania usłyszymy odpowiedź w rozmowie do której odsłuchania serdecznie zapraszamy.

Przypomnijmy, że Głos Sosnowca to pierwszy sosnowiecki podcast, którego można słuchać regularnie za pomocą strony internetowej, a także za pomocą odpowiednich aplikacji na urządzeniach mobilnych. Można też ściągnąć nagraną audycję i odsłuchać w dowolnym momencie i miejscu.

[PP]

Bear