Slajdowisko Sosnowiec na pocztówkach z PRL-u cz.II

W najbliższą sobotę w Centrum Informacji Miejskiej odbędzie się nietypowa impreza. Po raz drugi na terenie naszego miasta będzie można wziąć udział w pokazie slajdów, którego tematem będzie Sosnowiec na pocztówkach z PRL-u. Spotkanie pierwsze odbyło się w listopadzie ubiegłego roku i cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Ta nietypowa lekcja najnowszej historii adresowana jest przede wszystkim do sosnowiczan. Młodzi uczestnicy będą mogli zobaczyć jak w latach świetności prezentował się Sezam, czy legendarne już Kino Zagłębie oraz jak wyglądały nieistniejące dziś budynki i pomniki. Starsi uczestnicy spotkania będą próbować odszukać swoje ślady poprzez wyszukiwanie swoich niegdyś ulubionych miejsc w Sosnowcu. W trakcie spotkania obecni na sali widzowie będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami oraz będą próbować odpowiedzieć na pytanie, czy Sosnowiec lepiej prezentował się w latach 70  i 80, czy w czasach obecnych. Polecamy ten nietypowy sposób spędzenia soboty.

Spotkanie organizowane jest przy udziale naszego portalu www.41-200.pl, dlatego tym bardziej polecamy je naszym czytelnikom. Początek imprezy w sobotę 17.01.2015 o godzinie 11:00. Wstęp wolny

[PP]

Bear