Znamy nominacje do Zagłębiowskiej Nagrody “Humanitas”!

Udało nam się uzyskać informację na temat tegorocznych nominacji do Zagłębiowskiej Nagrody “Humanitas”. Po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii jednym z nominowanych jest strona internetowa.

Przypomnijmy, iż Zagłebiowska Nagroda “Humanitas” jest to wyróżnienie przyznawane za umacnianie tożsamości Zagłębia Dąbrowskiego, promowanie regionalnych osiągnięć kulturalnych, naukowych i gospodarczych oraz integrowanie mieszkańców wokół lokalnych wartości. Wysoka Kapituła uhonoruje osoby i instytucje wybitnie zasłużone dla życia społecznego regionu, kształtujące wartościowy wizerunek Zagłębia Dąbrowskiego. W poprzednich latach nagrodę otrzymali m.in. prof. Jacek Wódz, Jacek Cygan, czy Zbigniew Białas. 

Wyborem laureatów konkursu zajmie się Wysoka Kapituła na posiedzeniu 30 maja. Lista kandydatów nie jest jeszcze zamknięta, gdyż członkowie kapituły mogą zgłaszać swoich kandydatów również w trakcie posiedzenia.

27 czerwca odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, które uświetni recital Magdy Umer. Gala wręczenia Zagłębiowskiej Nagrody “Humanitas” będzie miała miejsce w auli WSH w Sosnowcu.

W tym roku o nagrodę ufundowaną przez Wyższą Szkołę “Humanitas” i Fundację “Humanitas” w dwóch kategoriach powalczą:

Kandydaci do Nagrody Honorowej:

Prof. Henryk Kuźniak,

Prof. Janina Kraupe-Świderska

Bogusław Kabała

Prof. Dariusz Rott

Wojciech Borkowski

Ks. Piotr Pilśniak

Prof. Marian Zbigniew Kisiel

Prof. Elżbieta Gondek

Prof. Jacek Rykała.

Kandydaci do Nagrody Promocyjnej:

Strona internetowa www.zaglebie.sosnowiec.pl

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej

Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

[PP]


 

Bear