Złota Maska od Wojciecha Leśniaka oraz inne cenne przedmioty na pomoc Tysi!!!

Przedstawiamy Państwu Martynę Matuszewską. Tysia, bo tak mówią do niej najbliżsi, od 3 roku życia choruje na cukrzycę insulinozależną. Codziennie walczy z cukrzycą i ze wszystkimi jej powikłaniami. Jej Przyjaciele nie znają drugiej tak dzielnej, odważnej, NIGDY nie skarżącej się i nie narzekającej na swój los osoby! Przy tym wszystkim z czym musi mierzyć się każdego dnia pozostaje ciepłą, zabawną, uczciwą i pełną życia młodą kobietą. Chęć do życia ma tak wielką, że zaskakuje nią każdego dnia. Kocha życie i chce żyć! Jest również bardzo ambitna i marzy o tym, żeby móc pracować i pomagać innym jako Certyfikowany Edukator Diabetologiczny.
           Od wielu lat cukrzyca, którą bardzo trudno ustabilizować, powoduje liczne powikłania, takie jak: neuropatia, retinopatia, wylew krwi do ciała szklistego obu oczu, stopa cukrzycowa i wiele innych. Przez pewien czas Tysia poruszała się na wózku inwalidzkim, miała trzy operacje oczu, a dwa lata temu musiała rozpocząć dializy, gdyż nerki przestały działać. 16 czerwca 2016 roku odbył się jednoczesny przeszczep nerki i trzustki. Niestety z powodu wykrzepienia trzustka została usunięta, a więc konieczne jest dalsze podawanie insuliny i ciągła kontrola poziomu cukru we krwi. Nerka cudownie się przyjęła i po kilku miesiącach Tysia zaczęła wracać do normalnego życia. Jednak leczenie immunosupresyjne po przeszczepie powoduje bardzo duże wahania poziomu cukru, które są dla jej zdrowia i życia niebezpieczne. Nawet częste pobyty w szpitalu nie pozwalają w sposób zadowalający uporać się z tym problemem. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zakup nowoczesnej, osobistej pompy insulinowej MiniMed640G wraz z sensorami Enlite, dzięki którym pompa stale monitoruje poziom cukru i jest w stanie zareagować i zatrzymać podaż insuliny w odpowiednim momencie, zapobiegając wystąpieniu niedocukrzeń – a w konsekwencji – utracie przytomności. Dzięki ponad trzystu darczyńcom w serwisie pomagam.pl kilka dni temu udało się zebrać pieniądze na pompę. Nasza akcja ma na celu wspomóc zakup niezbędnego osprzętu (wkłucia, sensory, których potrzeba miesięcznie 5 sztuk – koszt około 860 zł, zbiorniki na insulinę, insulina…), chcemy także wesprzeć rehabilitację Tysi.
          Martyna utrzymuje się sama z renty socjalnej i nie jest w stanie na razie podjąć żadnej pracy ze względu na stan zdrowia. Miesięcznie wydaje większość swoich dochodów na leczenie i rehabilitację. Od pół roku zwraca się do różnych instytucji (PEFRON, NFZ), fundacji (Fundacja Polsat, Fundacja TVN, Kulczyk Foundation, Lotto Totalizator Sportowy) i stowarzyszeń diabetologicznych z prośbą o dofinansowanie zakupu tego sprzętu i sensorów. Jednak od żadnej  nie otrzymała wsparcia finansowego, ponieważ większość z nich pomaga dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. Tym samym osoba w jej wieku, chora na cukrzycę, wymagająca nowoczesnej terapii i wielospecjalistycznego sprzętu pozostawiona jest sama sobie.

Akcję naszą zapoczątkował aktor Teatru Zagłębia Wojciech Leśniak, który przekazał na aukcje swoją “Złotą Maskę”, którą otrzymał za rolę Szwejka w przestawieniu “Dobry Wojak Szwejk”. Z pomocą od razu pospieszyli inni aktorzy naszego teatru. Krzysztof Korzeniowski przekazał zdjęcia z filmu “Quo Vadis” wraz z autografami odtwórców głównych ról, Przemysław Kania podarował książkę swojego autorstwa “Wyrażanie… Dokładanie… Precyzyjnie… Recytacja i wystąpienia publiczne” z osobistą dedykacją, do wylicytowania są też plakaty z autografami aktorów ze sztuk “Korzeniec”, “Koń, kobieta i kanarek” i “Czerwone Zagłębie”. Od piłkarskiego Zagłębia otrzymaliśmy koszulkę. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński przekazał album wydany z okazji 115 lecia Sosnowca wraz z dedykacją. Robert Krzysztofik z Uniwersytetu Śląskiego wzbogacił aukcję książką “Sosnowiec między Sielcem a Zagórzem”, a sklep z kawą i herbatą “Aruko” podarował zaparzacz wraz z pyszną kawą.

Zapraszamy do licytacji, link do aukcji.

[PP]

Bear