Zbiórka świąteczna dla Polaków z okolic Lwowa

W dniach 12-25 listopada w sklepie z kawą Aruko (Aleja Zwycięstwa 5) odbędzie się zbiórka świąteczna na rzecz Polaków zamieszkujących okolice Lwowa. Ze względu na to, że dary do potrzebujących trafią dopiero w okolicy Świąt Bożonarodzeniowych preferowane są przedmioty użyteczności codziennej, chemia, odzież oraz dary żywnościowe o długim terminie ważności, takie jak konserwy, czy makarony.

Na pomysł przeprowadzenia zbiórki wpadli organizatorzy comiesięcznych spotkań Sosnowieckiego Klubu Miłośników Lwowa i Kresów w Aruko. Podczas swoich wizyt na dawnych polskich kresach wschodnich zauważyli oni, że znaczna część naszych rodaków żyje na skraju ubóstwa. Brakuje im nawet na podstawowe potrzeby, a niewielkie, spontaniczne datki przekazywane przez uczestników wycieczki jak się okazało znacznie im pomagały przetrwać. Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie zbiórki m.in. w Sosnowcu.

Oczywiście można przekazywać zarówno pojedyncze dary jak i paczki, w których można napisać list lub prośbę o kontakt. Będzie to okazja do nawiązania ciekawych znajomości z naszymi rodakami zza wschodniej granicy.

Dodajmy też, że pierwsi darczyńcy już przynieśli swoje datki. Zapraszamy do dołączenia się do akcji.

[PP]

 

 

 

 

Bear