Zbiórka dla Hospicjum w Centrum Informacji Miejskiej

Okres przed i poświąteczny wzmaga w ludziach chęć pomagania innym. To właśnie w tym czasie organizuje się największą ilość wszelakiego rodzaju zbiórek i akcji. Podobnie jest w przypadku akcji o której piszemy. Wolontariusze i przyjaciele Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła postanowili urządzić zbiórkę środków higienicznych i zabawek.

Hospicjum to ma wśród swoich podopiecznych zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Opieka nad nimi wymaga prócz ciężkiej pracy także środków pieniężnych oraz różnego rodzaju sprzętu, środków higienicznych i jeśli chodzi o najmłodszych uczestników również zabawek.

Zbiórka odbywać się będzie w Centrum Informacji Miejskiej (pasaż podziemny przy ul.Warszawskiej) do końca kwietna. Wśród najbardziej pożądanych przedmiotów pomysłodawcy zbiórki wymieniają: artykuły pielęgnacyjne (szampon, mydło, żel pod prysznic), kosmetyki nawilżające (kremy, oliwki, balsamy, talk), chusteczki nawilżone i higieniczne, ręczniki, podkłady higieniczne, pościele, koce, jaśki, soki, słodycze, krzyżówki, maskotki (nowe) i inne zabawki, książeczki oraz pampersy (rozmiary dla dorosłych Seni 3 i 4, dla dzieci 6).

Polecamy serdecznie tę akcje. Czasem warto coś kupić i podarować, czasem coś mamy w domu co komuś może się przydać.

[PP][fot. Centrum Informacji Miejskiej]

Bear