Zasmakuj bogactwa kuchni gruzińskiej

Magiel Kulinarny (Sosnowiec ul.Warszawska 5a) przygotował niespodziankę dla wszystkich, którzy kochają nietypową kuchnię.

Gwiazdą weekendu (3-5 października) będzie Giorgi Beżuaszwili i przygotowane przez niego potrawy kuchni gruzińskiej. Oryginalne potrawy, a wśród nich pachany, chinkali (duże kołduny wypełnione zupą) i pelamuz. 2 paździenika Giorgi poprowadzi Rękoczyny, czyli warsztaty kulinarne.
Oto co możemy przeczytać o bohaterze weekendu w Maglu Kulinarnym na oficjalnym profilu magla: -“Giorgi Beżuaszwili – pochodzi z stolicy Gruzji Tbilisi. Przygodę z gotowaniem zaczął w 1997 r, kiedy przyjechał do polski. Pierwszą restauracją w której pomagał wprowadzić elementy kuchni gruzińskiej jest restauracja Himera w Krakowie. W roku 2001 r. otworzył klub muzyczny i restauracje w Jaśle, natomiast w 2003 r. Został managerem KINTO pierwszej gruzińskiej restauracji w Krakowie. Obecnie jest współzałożycielem oraz degustatorem smaków w restauracji na Kazimierzu w Krakowie Smaki Gruzji. Promuje kuchnie gruzińską by potrawy były oryginalne i z zachowaniem tradycji Jego ojczyzny”.

Oprócz popisów związanych z przygotowywaniem jedzenia Giorgi zaprezentuje się także od strony muzycznej. Wraz z przyjaciółmi tworzy zespół Dzikie Pola.
Organizatorzy proszą o rezerwowanie stolików pod numerem 602 429 376. Serdecznie polecamy

[PP]

Bear