Wywiad ze Zbigniewem Teperem (posłuchaj)

Zbigniew Teper Bard ZagłębiaOkudżawa, Wysocki, Łapiński, Gintrowski, Kaczmarski… Któż z nas nie słyszał nazwisk tych muzyków i pieśniarzy do których przylgnęło określenie bard. Ich twórczość jest znana i szanowana. Tym bardziej miło nam przedstawić człowieka, który jest dowodem na to, że „Zagłębiacy nie gęsi też swych bardów mają”. Tym nieprzeciętnym człowiekiem jest Sosnowiczanin Zbigniew Teper – bard Zagłębia.

Ze Zbigniewem Teperem rozmawialiśmy w zaciszu mieszkania, w otoczeniu kilku gitar. Instrument ten, jak żaden inny kojarzy się z twórczością wykonywaną przez bardów. Tematem rozmowy był proces powstawania piosenek, a także zbliżająca się wielka impreza firmowana przez Zbigniewa Tepera. Będzie to wydarzenie zatytułowane „Retoryka czterech kultur”, głównym jej punktem będzie koncert w sali koncertowej „Muza”. W rozmowie pojawiają się również inne ciekawe tematy, aby się z nimi zapoznać wystarczy posłuchać naszej audycji z cyklu Głos Sosnowca.

Przypomnijmy, że Głos Sosnowca to pierwszy sosnowiecki podcast, którego można słuchać regularnie za pomocą strony internetowej, a także za pomocą odpowiednich aplikacji na urządzeniach mobilnych. Można też ściągnąć nagraną audycję i odsłuchać w dowolnym momencie i miejscu.

[PP]

Bear