Wywiad ze Zbigniewem Białasem (posłuchaj)

Zbigniew BiałasSosnowiczanin, anglista, profesor nauk humanistycznych, powieściopisarz. Dyrektor Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Autor książek: “Korzeniec”, “Puder i pył”, “Tal”, “Nebraska”. Kolejnym rozmówcą, który zagościł w Głosie Sosnowca jest prof. dr hab. Zbigniew Białas.

Z profesorem Białasem rozmawialiśmy 2 września w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych o trylogii sosnowieckiej, której jest autorem, a także o najnowszej jego jego propozycji literackiej, czyli o “Nebrasce”. Usłyszeliśmy też, skąd pomysł aby napisać kolejną powieść, której bohaterką będzie Rutka Laskier. Dowiedzieliśmy się które książki Pan Białas lubił czytać w dzieciństwie. Jak powstają jego książki i o tym jak pewien kafelek diametralnie zmienił jego życie.

Nawet Ci, którzy uważają, że wiedzą wszystko o profesorze Zbigniewie Białasie z naszej rozmowy dowiedzą się nowych faktów. Serdecznie zapraszamy, rozmowę można odsłuchać tutaj.

Przypomnijmy, że Głos Sosnowca to pierwszy sosnowiecki podcast, którego można słuchać regularnie za pomocą strony internetowej, a także za pomocą odpowiednich aplikacji na urządzeniach mobilnych. Można też ściągnąć nagraną audycję i odsłuchać w dowolnym momencie i miejscu.

[PP]

Bear