Wywiad z Dariuszem Jurkiem (posłuchaj)

Darek JurekKolejna ciekawą osoba, którą zagościła na łamach Głosu Sosnowca jest Dariusz Jurek. Doskonale znany społecznik, prezes Stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, współtwórca WikiZagłębie.pl, jeden z inicjatorów powstania Skansenu Górniczego na terenie byłej KWK Kazimierz-Juliusz. Dariusz Jurek znany jest też z tego, że wytyczył część szlaku św. Jakuba Via Regia.
Z Dariuszem Jurkiem spotkaliśmy się 11 sierpnia w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych. To tam wykluwały się sztandarowe pomysły i projekty sosnowieckich społeczników, tam też spotykają się członkowie stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. Tematem naszej rozmowy był Bulwar Czarnej Przemszy, autorski projekt Dariusza Jurka zgłoszony do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Nasz rozmówca przedstawił szczegółowo swój pomysł, mówił o tym jak wyglądają bulwary rzeczne w innych miejscowościach, zachęcał też do wspierania tej inicjatywy.
Przypomnijmy, że Głos Sosnowca to pierwszy sosnowiecki podcast, którego można słuchać regularnie za pomocą strony internetowej, a także za pomocą odpowiednich aplikacji na urządzeniach mobilnych. Można też ściągnąć nagraną audycję i odsłuchać w dowolnym momencie i miejscu.
Zapraszamy do posłuchania rozmowy z Dariuszem Jurkiem.

[PP]

Bear