Wielka zbiórka dla Hospicjum Cordis w Centrum Informacji Miejskiej

1aOkres przedświąteczny wzmaga w ludziach chęć pomagania innym. To właśnie w tym czasie organizuje się największą ilość wszelakiego rodzaju zbiórek i akcji. Podobnie jest w przypadku akcji o której piszemy. Wolontariusze i przyjaciele Hospicjum Cordis postanowili urządzić podopiecznym tej placówki Mikołajki.

Hospicjum Cordis ma wśród swoich podopiecznych zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Opieka nad nimi wymaga prócz ciężkiej pracy także środków pieniężnych oraz różnego rodzaju sprzętu, środków higienicznych i jeśli chodzi o najmłodszych uczestników również zabawek. Właśnie z myślą szczególnie o tych młodszych podopiecznych Hospicjum w akcję włączyli się także wolontariusze z Sosnowca.

Zbiórka w Sosnowcu odbywać się będzie w Centrum Informacji Miejskiej (pasaż podziemny przy ul.Warszawskiej). Wśród najbardziej pożądanych przedmiotów pomysłodawcy zbiórki wymieniają: artykuły pielęgnacyjne (szampon, mydło, żel pod prysznic), kosmetyki nawilżające (kremy, oliwki, balsamy, talk), chusteczki nawilżone i higieniczne, ręczniki, podkłady higieniczne, pościele, koce, jaśki, soki, słodycze, krzyżówki, maskotki, książeczki oraz pampersy (rozmiary dla dorosłych Seni 3 i 4, dla dzieci 6). O działalności Hospicjum Cordis można przeczytać na ich witrynie internetowej.

Zbiórka potrwa do 16 grudnia. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, nie bądźmy obojętni. O przebiegu akcji będziemy informować na naszym profilu facebookowym.

[PP]

 

Bear