Więcej historii i starych zdjęć, czyli co nowego na 41-200.pl

Szanowni czytelnicy. Ponieważ coraz częściej prosicie Państwo o publikowanie materiałów dotyczących przeszłości Sosnowca, historii miasta, ludzi, przemysłu, budynków i sportu wychodzimy naprzeciw tym prośbom i już wkrótce uruchomimy galerię Sosnowiec na starej fotografii. Będą tam trafiały fotki niekoniecznie najwyższej jakości, niekoniecznie przedstawiające jakiś ciekawy fragment miasta. Prawdziwą ich zaletą będzie ich unikatowość. Będą publikowany po raz pierwszy i tylko na naszej stronie.

W miesiącu marcu planujemy przypomnieć na naszym profilu facebookowym wszystkie dotychczas dodane do naszej galerii stare pocztówki. A jest ich już siedemdziesiąt. W naszej bazie redakcyjnej na publikację czeka kolejne trzysta.

W kwietniu zaprezentujemy odnalezione niedawno archiwalne zdjęcia jednego z najważniejszych sosnowieckich zakładów z czasów II RP. Na obecną chwilę nie będziemy zdradzać o jaki zakład chodzi, zawęzimy tylko krąg i podpowiemy, że ów zakład znajdował się przy dzisiejszej alei Mireckiego.  Już dziś możemy powiedzieć, że będzie to prawdziwa sensacja dla fanów naszego miasta.

Redakcja 41-200.pl zdaje sobie sprawę jak ważną dla sosnowiczan jest historia miasta. Szczególnie dla tych mieszkających zagranicą. Zdajemy sobie sprawę też z tego, jak trudno jest pisać o historii w sposób rzetelny, szczególnie o tej najnowszej historii, w której nie sposób pominąć kontekst polityczny. Pomimo tego staramy się zachować całkowitą niezależność, a przy tym opisywać historię naszego miasta w sposób przystępny i przede wszystkim nie mijać się z prawdą. Niestety pomyłki i wpadki zdarzają się i zdarzały nawet największym piewcom naszego regionu. Często są one automatycznie powielane w źródłach wtórnych i czasem nawet benedyktyńska praca nie ustrzeże od błędu. Celem 41-200.pl nie jest jednak pisanie historycznych rozpraw, tylko popularyzacja Sosnowca, również poprzez zainteresowanie jego przeszłością. Chodzi zatem przede wszystkim o rozbudzenie ciekawości, dzięki temu być może ktoś z Państwa trafi na jakieś ciekawe materiały historyczne i będzie miał swój wkład w opisanie dziejów Sosnowca.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim byłym, obecnym a może i przyszłym sosnowiczanom za wyrazy sympatii dla 41-200.pl płynące z całego świata. Postaramy się nie zawieźć pokładanych w naszym serwisie nadziei.

Redakcja

Bear