Wakacyjne Grillowanie przy dźwiękach Muzycznej Formacji Sosnowiec 2010

W sobotę 24 sierpnia Sosnowiec ogarnie mania grillowania. W Parku Środula odbędzie się impreza zatytułowana Wakacyjne Grillowanie. Najważniejszym punktem programu będzie konkurs na najlepszą potrawę z grilla. W tym dniu odbędą się też liczne pokazy kulinarne.

Jeżeli pogoda pozwoli to Park Środula zmieni się w gigantyczny piknik z dymiącymi leniwie grillami. Całą imprezę poprowadzi Kevin Aiston najbardziej znany angielski strażak mieszkający w Polsce. Każdy z uczestników może przynieść swój własny grill i indywidualnie, bądź grupowo przystąpić do przygotowania i delektowania się potrawami, które coraz częściej trafiają na nasze nie tylko plastikowe, czy papierowe talerze. Warto przypomnieć, że w ostatnich latach potrawy z grilla przestały traktowanie być jako dodatki do piwa oraz że coraz częściej trafiają do menu renomowanych restauracji. W dalszej części podajemy szczegółowy program sosnowieckiej imprezy.
Oprócz licznych atrakcji natury kulinarnej można będzie uraczyć duszę muzyką w wykonaniu Muzycznej Formacji Sosnowiec 2010. Zespół ten składa się z muzyków na co dzień występujących w kilku zagłębiowskich kapelach nurtu Ska i reggae, choć prezentowany podczas występów repertuar jest nieco inny. Składają się na niego standardy muzyki rockowej, punkrockowej zarówno z naszego kraju jak i światowe hity. Jako, że Muzyczna Formacja Sosnowiec 2010 jest zespołem grającym okazjonalnie (zdecydowanie za rzadko!) nie każdy miał okazję posłuchać jak grają. A potrafią świetnie zinterpretować zarówno KSU (Liban), The Clash (London calling), Dezertera (Spytaj milicjanta), Zielone Żabki (Kultura), Brygada Kryzys (Wojna), jak też sentymentalnie brzmiące piosenki z lat 80. np. „Mój jest ten kawałek podłogi” z repertuaru grupy Ms.Zoob, czy nieśmiertelne “Cykady na Cykladach” grupy Maanam. Co w tym roku usłyszymy nowego? Mimo, iż takie rzeczy są zwykle pilnie strzeżone nam udało się dowiedzieć kilka tytułów, które niejednego fana muzyki mogą zainteresować. Podczas Wakacyjnego Grillowania 2013 w Parku Środula Muzyczna Formacja Sosnowiec 2010 wykona utwory m.in. Boba Marleya “Lively up yourself “, “Soul shake down party”, The Rolling Stones “Sympathy For The Devil”, Joy Division “Love will tear us apart”, Ella Fitzgerald “Fever”, Foo Fighters “Skin and bones”, Kraftwerk “Das model”.

Zapowiada się piorunujący koncert niezwykle energetycznego zespołu w składzie którego wystąpią: Gabriela Budzianowska – vocal, Zbyszek Gołębiowski – vocal, Marcin Kin – vocal, Wojciech Kamiński – saksofon, Robert Niepostyn – trąbka, Arkadiusz Kwiatkowski – puzon, Wojtek Gołębiowski – gitara, Rafał Miciński – bass, Bartosz Lichołap – perkusja, Adrian Puta – mix, Robert Wieczorek – gitara, Mariusz Kocima – instrumenty klawiszowe.
Skład muzyków występujących w Muzycznej Formacji Sosnowiec 2010 gwarantuje atrakcyjność muzycznej części imprezy aż do ostatniego akordu.

Program Wakacyjnego Grillowania 2013 (podajemy za oficjalną stroną naszego miasta www.sosnowiec.pl)

Strefa Smaku

14.00 rejestracja uczestników konkursu na najlepszą potrawę z grilla
16.00 spotkanie uczestników z członkami Jury i rozpoczęcie konkursu
17.00 rozpoczęcie warsztatów oraz pokazu kociołkowania Ewy Hangel
18.00 zaproszenie uczestników do „strefy muzyki” na pokaz grillowania w wykonaniu Tomka Woźniaka i współpracowników
19.30 ocena uczestników konkursu przez Jury
20.00 zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników i zaproszenie do „strefy muzyki” na rozdanie nagród
22.00 zakończenie

Strefa Muzyki

16.00 rozpoczęcie imprezy – prowadzący Kevin Aiston
16.10 przedstawienie Jury w składzie: Aleksandra Czapla-Oslislo, Ewa Hangel, Tomek Woźniak. Konkurs na najlepszą potrawę z grilla.
16.15 rozmowy i konkursy na scenie poprowadzone przez Kevina Aistona. DJ prezentuje muzykę.
17.30 “Kulinarny konkurs z przymrużeniem oka”
18.00 pokaz grillowania w wykonaniu Tomka Woźniaka i współpracowników
19.30 muzyczny konkurs „co jest grane”
20.00 wręczenie nagród przez Jury z udziałem władz samorządowych
20.30 koncert muzycznej Formacji Sosnowiec 2010
22.00 zakończenie
W IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

[PP]

 

Bear