W piątek w Sosnowcu Prawdziwa Roweriada !!!

Piątek w Sosnowcu upłynie pod znakiem rowerów i sportów z nimi związanymi. W tym dniu przez nasze miasto przejeżdżał będzie 69 Tour de Pologne.  Przed Dworcem Głównym, podobnie jak w roku ubiegłym będzie miała miejsce Lotna Premia Specjalna im. Jana Kiepury. W Sosnowcu kolarze spodziewani są około godziny 14.30. Ci, którzy w ubiegłych dwóch latach byli świadkami przejazdu kolarzy wiedzą, że warto przyjść i popatrzeć na to kolorowe i niezwykle emocjonujące wydarzenie. Należy pamiętać też, że w związku z tym trzeba spodziewać się drobnych kłopotów komunikacyjnych. Część ulic będzie czasowo wyłączona z ruchu.

Wraz z odjazdem kolarzy nie kończą się emocje związane ze sportami rowerowymi. O godzinie 15 w Parku Sieleckim rozpocznie się Pierwsza Sosnowiecka Roweriada. Impreza ta ma na celu promowanie jazdy rowerem, prezentację technik jazdy oraz integrowanie środowiska użytkowników tego najpopularniejszego, choć często niedocenianego środka lokomocji. Podczas Sosnowieckiej Roweriady będzie można się dowiedzieć w jaki sposób zachowywać się na ulicy, aby w sposób bezpieczny dla siebie i otoczenia dojechać do celu.

Podczas imprezy będzie można też posłuchać ciekawej muzyki. Zwłaszcza występ niezwykle popularnej w naszym regionie grupy Natural Mystic Akustycznie będzie wart obejrzenia. Gwiazdą imprezy jest Kamil Bednarek znany z telewizyjnego programu X – Factor.

W Parku Sieleckim Roweriada zakończy się około godziny 21. Kto będzie miał ochotę na kontynuację zabawy muzyczno-towarzyskiej może śmiało wybrać się do Klubu Muzycznego “Za Mostem” (Piłsudskiego 24), gdzie przy dźwiękach DJ.Love będzie można spędzić miło czas. Wejście oczywiście gratis. Początek o godzinie 22. Końca imprezy organizatorzy nie podają, a więc na Roweriadę Panie i Panowie!!!

Oto szczegółowy program imprezy, podajemy za stroną www.sosnowiec.pl

Program I Sosnowieckiej Roweriady

15.00 – 15.30 Rozpoczęcie I Sosnowieckiej Roweriady
Sportowa rozgrzewka dla publiczności (Ogród ćwiczeń)
Konkursy sportowe z estrady
Przedstawienie gości – gwiazd trialu: Rafał Kumorowski, Marcin Bugajewski
15.30 – 16.00 Pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Klubu Aquilla LOTTO (cz. 1)
16.00 – 17.00 Koncert Dawida Podsiadło z zespołem Curly Heads, tegorocznego zwycięzcy programu X – Faktor
17.00 – 17.30 Blok konferansjerski:
Rozmowa z gwiazdami: Rafałem Kumorowskim i Marcinem Bugajewskim (temat: kultura jazdy)
Ogródek ćwiczeń
Konkursy sportowe
17.30 – 18.00 Pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Klubu Aquilla LOTTO (cz. 2) komentowany przez Tomasza Kramarczyka (Sędziego Międzynarodowego UCF)
18.00 – 18.50 Koncert Natura Mystic
18.50 – 19.10 Blok konferansjerski:
Wywiady z gwiazdami: Rafałem Komorowskim i Marcinem Bugajewskim (temat: bezpieczeństwo)
Ogródek ćwiczeń
Konkursy sportowe z udziałem gwiazd
19.10 – 19.40 Pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Klubu Aquilla LOTTO (cz. 3)
19.40 – 21.00 Koncert gwiazdy wieczoru: Kamila Bednarka.

 

[PP]

 

 

Bear