W czwartek wystartował nowy portal historyczny

211Z pewnością niektórzy z Państwa zauważyli drobne zmiany na stronie 41-200.pl. Zmienił się jej wygląd, u góry pojawił się baner, pojawiły się odnośniki do facebookowych profili i podstron. To tylko niektóre ze zmian związanych ze zbliżającą się piąta rocznicą uruchomienia 41-200.pl.

Sprawcą większości zmian, które mają na celu uatrakcyjnić wygląd i funkcjonalność strony jest w głównej mierze Rafał Toborek, znany m.in. z sentymentalnej strony starysosnowiec.art.pl. To właśnie on doprowadził do tego, że na stronie pojawiają się od prawie pół roku audycje dźwiękowe “Głos Sosnowca”, czyli wywiady z ciekawymi ludźmi związanymi z Sosnowcem. Jemu też zawdzięczamy pojawienie się kolejnej podstrony, która sprawi, że wiele materiałów dotyczących historii Sosnowca znajdzie się w jednym miejscu. 15 grudnia wystartuje oficjalnie “Sosnowiec Archiwum”, już nie tylko jako profil facebookowy, ale jako regularnie działająca i rozwijająca się strona. Będzie to strona, na której będą mogły się znaleźć również zdjęcia z Państwa albumów rodzinnych.

Od kilku miesięcy na 41-200.pl publikuje Pan Janusz Maszczyk. Artykuły o tematyce historycznej cieszą się ogromną popularnością. Teksty te na stronie mogły się pojawić dzięki takim ludziom jak Grzegorz Olszowski (olszowski.starysosnowiec.art.pl), Tomasz Grząślewicz (ilikezaglebie.pl, 41-200.pl) i wspomnianemu Rafałowi Toborkowi. Ideą było to, żeby wszystkie teksty o Sosnowcu tak znakomitego publicysty znalazły się w jednym miejscu, stąd baner z podobizną Pana Janusza, który po kliknięciu zamienia się w listę wszystkich dotychczas opublikowanych na 41-200.pl jego artykułów.

To tyle z grubsza o zmianach. A co się nie zmieni? Nadal na stronie pojawiały się będą wyłącznie teksty autorskie, wyłącznie związane z Sosnowcem i niepublikowane w takiej formie nigdzie wcześniej. Podobnie jak to było do tej pory na stronie nie przewidujemy publikacji reklam i tekstów sponsorowanych. Będziemy nadal promować ludzi, inicjatywy i miejsca związane z lokalną kulturą, rozrywką, sportem i historią. Na stronie 41-200.pl nie znajdziecie Państwo artykułów o polityce, ale chyba o to nikt pretensji miał nie będzie. Zapraszamy!!!

[PP]

 

Bear