Serdecznie witamy na www.41-200.pl

 W dniu 17 stycznia 2012 rozpoczęła działalność strona internetowa www.41-200.pl.

Głównym założeniem naszej strony jest tworzenie i prezentowanie autorskich tekstów dotyczących miasta Sosnowiec i jego mieszkańców. Chcemy odkrywać historię naszego miasta, pisać o przyszłości oraz o teraźniejszości stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

Poszukujemy wszelkich śladów historycznych dotyczących przeszłości Sosnowca, a w szczególności starych fotografii, pocztówek, map, dokumentów oraz wszelkiego rodzaju pamiątek związanych z naszym miastem.

Poszukujemy kontaktu z kolekcjonerami pamiątek sosnowieckich w celu nawiązania współpracy.

Nie mamy zamiaru skupiać swojej uwagi wyłącznie na centrum miasta, interesuje nas każda dzielnica, każda ulica i każda sosnowiecka sprawa. Jednym słowem – nic, co sosnowieckie nie jest nam obce.

 

Redakcja

 

Bear