Restauracja Magiel Kulinarny już otwarta

Nowoczesność i klasyczny styl w jednym kawałku to dziś rzadkość. Do tego dobry smak, wystrój trochę jak z bajki, trochę jak z przedwojennych zdjęć. Ponadto świetna lokalizacja. Jednym słowem “Magiel Kulinarny” – nowe miejsce na kulinarnej i kulturalnej mapie Sosnowca. Miejsce nawiązujące do tradycji Art Cafe Muza, ale o wiele bardziej uniwersalne w zakresie proponowanych rozrywek dla podniebienia. Odwiedziliśmy restaurację jeszcze przed jej otwarciem.
Już z zewnątrz sam budynek robi wrażenie jakby się go nigdy wcześniej nie widziało. To zasługa remontu elewacji.  Wielu ludzi, nawet mieszkających w najbliższej okolicy i przechodzących często tą drogą nawet nie podejrzewało istnienia tego budynku, a nawet przysięgłoby, że go wcześniej tam na pewno nie było.
Po przekroczeniu progu restauracja “Magiel Kulinarny” urzeka wystrojem. Pierwszym, co zauważy każdy bywalec jest oczywiście świetnie zaopatrzony bar. Wina, piwa, napoje mocniejsze oraz wiele kompozycji drinków do wyboru. Nie brakuje oczywiście też znakomitej kawy, herbaty, czy tez zimnych napojów bezalkoholowych.
Ciekawie zapowiada się pomysł otwarcia restauracji codziennie prócz niedziel już od siódmej rano. To coś nowego, dotychczas zjeść o tej porze można było wyłącznie w fast foodach, co zdecydowanie nie było dobrym początkiem dnia. Tradycyjne dania śniadaniowe typu jajecznica, kiełbaska, grilowane plastry bekonu, ale też lekkostrawne bagietki, czy ciekawie zapowiadające się sałatki to – jak to się mówi – dla każdego coś dobrego. W godzinach 12-14 “Magiel Kulinarny” proponuje lunch. Dwudaniowy zestaw to koszt tylko 11,11 zł. Można też jeśli ktoś sobie życzy poprzestać na jednym tylko daniu (sama zupa 5zł, samo drugie danie 10,11zł), ale dobrze jest spróbować obydwa. Nie ceny są jednak najważniejsze, już po pierwszej rozmowie z pracującymi tam ludźmi wiem, że dla nich najważniejsza jest jakość podawanych potraw i napojów. “Magiel Kulinarny” nie jest nastawiony na szybki, krótkotrwały zysk, a raczej na przywiązanie do siebie stałych konsumentów kulinarnych, a dla stałego klienta liczy się przede wszystkim jakość. Równie atrakcyjnie jak śniadania i lunche zapowiadają się wieczorne posiłki. Najlepiej sprawdzić osobiście jak na gorąco smakuje na przykład bagietka z grillowanym boczkiem i sosem musztardowym, czy tost amerykański. Warto będzie wypróbować też serwowane przez lokal desery.
Po lewej stronie znajduje się sala, która jest czynna od samego rana. To tu można na eleganckich i wygodnych meblach zjeść śniadanie, napić się kawy, czy skonsumować deser. Atmosfera jest swojska, na ścianach wiszą ciekawe kompozycje płyt gramofonowych, kompaktowych, taśmy z magnetofonów szpulowych oraz bardziej nowoczesnych nośników dźwięku i sztućców. Po drugiej stronie półki z książkami, gdzie również można znaleźć gry planszowe, a nawet szachy. To wszystko tworzy domową atmosferę tego miejsca.
Przechodząc na wprost do przestronnej sali urządzonej w eleganckim stylu w której serwowane są obiady mamy wrażenie, że oto na chwilę znaleźliśmy się w jakiejś ekskluzywnej restauracji w jakimś dalekim kraju lub na pokładzie luksusowego liniowca. Wystrój bardzo elegancki, choć na pierwsze wrażenie skromny, przyjemny dla oka.
Po prawej stronie od wejścia znajduje się fooding room, chyba jedyne takie miejsce w Sosnowcu, w którym można spędzać czas jednocześnie obserwując proces powstawania posiłków. Zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ chyba tylko bardzo dobry kucharz (i odważny) może pozwolić sobie na to, żeby ktoś patrzył mu na ręce podczas pracy. Może być ciekawie.
Już wkrótce możemy się spodziewać pierwszych imprez kulturalnych w “Maglu Kulinarnym”. O niektórych z nich będziemy informować na łamach naszej witryny.
Dla wszystkich, który chcieliby odwiedzić lokal informujemy, że “Magiel Kulinarny” mieści w się w Sosnowcu przy ul.Warszawskiej 5a.


[PP]

Bear