Radek zawsze pomagał innym, teraz sam potrzebuje naszej pomocy…

“Serce dla serca” to jego życiowa dewiza. Radosława Cezarego Dobrzańskiego znają chyba wszyscy aktywni mieszkańcy Sosnowca. Można go było spotkać na spacerach historycznych i literackich po Sosnowcu, na wydarzeniach sportowych, na spotkaniach historycznych oraz niemal przy każdej akcji charytatywnej na terenie Sosnowca – gdzie mimo postępujących jego własnych chorób pomagał  innym niestudzony. Kapryśny los sprawił, że teraz to on potrzebuje pomocy.

W pomoc Radkowi zaangażował się klub sportowy “Czarni”, który za pomocą swojego profilu facebookowego rozpoczął aukcje internetowe do udziału w których namawiamy. Już we wtorek pojawiły się pierwsze licytacje. Były to koszulka kapitana Zagłębia Sosnowiec – Szymona Pawłowskiego, z czasów gdy występował jeszcze w Termalice Nieciecza oraz karty wraz z autografami zawodników Legii Warszawa. Wkrótce pojawią się tam też inne przedmioty, m.in. książki Dobrawy Skoniecznej Gawlik, Tomasza Kostro, Niny Witek oraz Grzegorza Onyszko wraz z autografami autorów. Będzie można wylicytować podwójne zaproszenie do Teatru Zagłębia na spektakl w reżyserii Jacka Jabrzyka “Horror szał”, koszulki, proporczyki sosnowieckich klubów sportowych i wiele innych przedmiotów z różnych dziedzin. 

Prawdziwymi hitami na licytacji mogą okazać się garnitur i dresy Zagłębia Sosnowiec przekazane przez byłego piłkarza i trenera Zagłębia – Artura Derbina a także możliwość wylicytowania indywidualnego oprowadzania po Sosnowcu przez I like Zagłębie (spacer związany z twórczością Zbigniewa Białasa) oraz indywidualny spacer z historykiem Grzegorzem Onyszko. 

Aby wziąć udział w aukcjach i dowiedzieć się jakie inne przedmioty zostaną wystawione na licytację należy śledzić fb KKS Czarni Sosnowiec. Są też inne sposoby by mu pomóc. Poniżej zamieszczamy link do strony fundacji na której znajdziemy dane do wpłat indywidualnych. Pamiętajmy, że każda kwota się liczy, bo te drobne kwoty tworzą większe, które mogą pomóc.

https://www.kawalek-nieba.pl/radoslaw-dobrzanski/?fbclid=IwAR0RYSEqnodFHK2VWQK8rkHu-R0wnT4vEHBcPlyhoNRcvLATZYf-1ln3Dsk

 

Wiemy, że to dopiero początek akcji pomocy Radkowi, gdyż ciągle zgłaszają się do nas kolejne osoby chcące przyłączyć się do wsparcia naszego kolegi. Sosnowiczanie, liczymy na Was!!!

[PP][Fot. materiały ze strony Fundacji Kawałek Nieba]

 

Bear