Przywitanie wiosny w Sosnowcu

W piątek 20 marca Sosnowieckie Stowarzyszenie “Aktywny Senior” zorganizowało akcję “Przywitanie wiosny”. W imprezie plenerowej prócz aktywnych seniorów udział wzięły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 (ul.Mościckiego 26A) oraz członkowie Stowarzyszenia Nowoczesny Sosnowiec.

Zaczęło się od spotkania na Placu Stulecia, gdzie wszyscy uczestnicy zostali uroczyście przywitani. Przy dźwiękach z głośników oraz muzyce na żywo przedszkolaki obdarowane zostały kwiatami wykonanymi z bibuły oraz cukierkami. Po pamiątkowych fotkach poszukiwacze wiosny udali się w barwnym korowodzie w kierunku rzeki Przemsza, gdzie planowane było uroczyste zatopienie Marzanny. Kolorowy pochód z kukiełką na przodzie budził duże zainteresowanie wśród przechodniów. Nad rzeką czekała kolejna grupa przedszkolaków, które z wielkim zainteresowaniem obserwowały co się dzieje. Sama Marzanna okazała się nieco złośliwa, gdyż zamiast zatonąć popłynęła sobie śledzona przez dzieci. Najmłodsi uczestnicy tej wyjątkowej imprezy na koniec zostali obdarowani kolorowankami i odblaskami.

Czy Marzanna została zatopiona skutecznie i czy wiosna zagości na stałe do Sosnowca przekonamy się już w najbliższym czasie. Pewnie jest jedno, że podczas “Przywitania wiosny” dobrze bawiły się nie tylko dzieci.

[PP]

Bear