Promocja monografii Sosnowca

Pałac SchoenaWe wtorek 14 czerwca w Pałacu Schoena (Muzeum, ul.Chemiczna 12) odbędzie się spotkanie promujące wydanie monografii Sosnowca. Dwutomowa książka nad którą pracowano od wielu lat ujrzy światło dzienne kilka dni po 114 rocznicy nadania praw miejskich dla stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

To pierwsza monografia, która w założeniu przedstawiać ma szczegółowo każdą z dzielnic miasta. Wszystkie zgromadzone w niej informacje mają mieć naukowe potwierdzenie, przez co ma stać się podstawowym źródłem wiedzy o historii miasta. “Sosnowiec. Obraz miasta i jego dzieje” bo taki tytuł ma monografia powstała dzięki umowie z Uniwersytetem Śląskim.

Wtorkowa impreza to przede wszystkim ciekawie zapowiadające się wykłady. Zapowiedziano prelekcje prof. dr hab. Antoniego Barciaka “Podstawowe założenia monografii Sosnowca”, prof. dr hab. Ewy Chojeckiej “Idea monografii” oraz prof. dr hab. Tomasza Falęckiego “Wyjątkowość i podobieństwo – Sosnowiec wobec innych”.

Na koniec podamy jeszcze dwie wiadomości, jedną dobrą a drugą złą. A właściwie to chyba obie są złe. Pierwsza jest taka, że dniu premiery monografia dostępna będzie w promocyjnej cenie 99 zł, podczas gdy w normalnej sprzedaży kosztowała będzie 150 zł. Druga informacja dotyczy godziny o której organizowane jest to przedsięwzięcie. Początek o 10.00 budzi podejrzenie, że jest organizowane dla wygody kilku urzędników, którzy chcą “załatwić” tę sprawę w godzinach pracy. Przy bezrobociu kształtującym się w Sosnowcu na poziomie niecałych 11% to oni stanowili będą większość na porannym spotkaniu w Muzeum. Oni też są wybraną grupą, która będzie miała możliwość zakupu książek po promocyjnej cenie 99 zł podczas gdy zwykły śmiertelnik ze względu na brak możliwości udziału w imprezie o tak wczesnej godzinie będzie musiał zapłacić 150 zł. Tylko, że oni nie kupią tej książki nawet po 99 zł, czekając (zapewne słusznie) na darmowy pakiet dla urzędu miasta.

W imieniu czytelników 41-200.pl i miłośników historii Sosnowca apelujemy o przedłużenie promocyjnej ceny sprzedaży monografii do końca czerwca. Niech to będą nasze Dni Sosnowca…

[PP]

 

Bear