Ostrowy Górnicze zebrały już ponad 13 tyś. zł dla Piotra! Kwota wzrośnie!!!

1Sobota 10 października, to być może ostatni słoneczny dzień w tym roku i właśnie tego dnia w Ostrowach Górniczych odbyła się niezwykła impreza. Mieszkańcy tej uroczej dzielnicy zorganizowali na stadionie ZEW festyn charytatywny podczas którego zbierano środki na pomoc dla Piotra Pastusiaka.

Mieszkaniec Ostrów, który w maju uległ wypadkowi wymaga kosztownej rehabilitacji. Znaczną pomoc w tej kwestii zadeklarował dr Piotr Hałasik, który podczas festynu rozmawiał na ten temat z przyjaciółmi poszkodowanego. Na stadionie pojawiło się też wielu polityków, który chętnie brali udział w licytacjach cennych przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców.

Na stoiskach można było kupić znakomite wypieki, książki, ubranka i zabawki. Był dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa, trampolina. Na scenie pojawiali się artyści, którzy swoją muzyką chcieli uświetnić festyn. Imprezę odwiedzili również liczni sportowcy. Była też możliwość przejażdżki samochodem terenowym. Za symboliczną opłatą można było spróbować wielu ciekawych przysmaków i skorzystać z wielu atrakcji. Na aukcji pojawiły się m.in. koszulka Zagłębia Sosnowiec, piłka z  autografami Legii Warszawa, a także zdjęcie z autografem Cezarego Podrazy. To jednak dopiero początek akcji sprzedaży ciekawych przedmiotów, gdyż w najbliższym czasie pojawią się aukcje internetowe na rzecz Piotra.

Największą atrakcją festynu charytatywnego było lądowanie śmigłowca, który od razu stał się obiektem zainteresowania nie tylko najmłodszych. Główną nagrodą w loterii fantowej był przelot tym śmigłowcem.

Więcej zdjęć

W czasie imprezy zebrano ponad 13 tyś. zł, choć ta kwota nie jest jeszcze ostateczna, gdyż kilka osób zadeklarowało wpłatę na konto. Gratulujemy inicjatywy i życzymy mnóstwo zapału w kolejnych tego typu akcjach.

[PP]

Bear