Mural przy Warszawskiej gotowy!!! Wkrótce uroczyste odsłonięcie

Jedna z sosnowieckich ścian została zagospodarowana w nietypowy sposób. Umieszczono na niej mural zatytułowany “Sosnowieckie podwórko z żółtą Warszawą”, wzorowany na grafice prof. Jacka Rykały.

Efektowne malowidło można oglądać w pełnej krasie i już bez rusztowań przy ulicy Warszawskiej (tył kamienicy przy 3 Maja 11), w okolicach restauracji Magiel Kulinarny już od 11 czerwca.

Mural to wspólne przedsięwzięcie Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych i Pałac Schoena , czyli Muzeum w Sosnowcu. Bezpośrednimi wykonawcami upiększenia tego zakątku są Aleksander Kozera i Miłosz Wnukowski, którzy biorąc pod uwagę panującą aurę włożyli w wykonanie malowidła niemałą energię.

Praca została wykonana, już cieszy oko, ale uroczyste otwarcie zaplanowane jest na środę 17 czerwca o godzinie 16. W planie imprezy będzie przyjazd starych samochodów, odsłonięcie muralu i koncert na dachu w którym wystąpi Legend of Kazimierz, zespół specjalizujący się w muzyce Żydów Aszkenazyjskich i muzyce Bałkanów. Koncert anonsowany jest na godzinę 17. W imieniu organizatorów zapraszamy.

[PP]

 

Bear