Koń, kobieta i kanarek z prestiżową wygraną!!!

KKK-1-4-2014_MACIEJ-STOBIERSKI_DSC4751Przedstawienie “Koń, kobieta i kanarek” w wykonaniu Teatru Zagłębia zwyciężyło w plebiscycie na najlepszy spektakl Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski!!!

Sosnowiecki teatr może poszczycić się kolejnym osiągnięciem ogólnopolskim. Tym razem dzięki TVP Kultura, która to przeprowadziła w kwietniu bezpośrednią transmisję przedstawienia. Nagroda jest efektem internetowego głosowania widzów, w rywalizacji brało udział sześć spektakli.

Sztuka Tomasza Śpiewaka w reż. Remigiusza Brzyka po raz pierwszy zagościła na deskach Teatru Zagłębia w kwietniu 2014 roku. Duet Śpiewak – Brzyk dał się wcześniej poznać przy adaptacji doskonale znanego w Sosnowcu “Korzeńca”. “Koń, kobieta i kanarek” mają na koncie już jedną znaczącą nagrodę, mianowicie Nagrodę Główną – Laur Konrada (dla Remigiusza Brzyka) na XVI Ogólnopolskim festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje 2014.

W związku ze zwycięstwem w plebiscycie przedstawienie zostało ponownie zaprezentowane na antenie TVP Kultura. Gratulacje dla twórców.

[PP][fot. Maciej Stobierski]

 

Bear