Kolejny raz wsparto rehabilitację Piotra Pastusiaka. Zebrano ponad 10 tysięcy złotych!!!

Piotr PastusiakW sobotę 28 maja w Ostrowach Górniczych odbyła się niezwykła impreza. Mieszkańcy tej uroczej dzielnicy zorganizowali na stadionie klubu sportowego Zew festyn charytatywny podczas którego zbierano środki na pomoc dla Piotra Pastusiaka.

Mieszkaniec Ostrów, który w maju ubiegłego roku uległ wypadkowi wymaga kosztownej rehabilitacji. Ćwiczenia przynoszą wymierny efekt i jest nadzieja na przywrócenie choćby części dawnej sprawności. W imprezie wzięło udział wiele osób, nie tylko mieszkańców Ostrów Górniczych,  który prócz zwyczajowej festynowej konsumpcji chętnie brali udział w licytacjach cennych przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. W festynie wzięli też udział dwaj najważniejsi ludzie w Sosnowcu, czyli Prezydent Arkadiusz Chęciński i trener Zagłębia Sosnowiec Artur Derbin. Podczas imprezy pojawił się też Piotr Pastusiak, tłumnie witany przez uczestników imprezy. Szczególnie wzruszające było spotkanie Piotra z kibicami Zagłębia i Legii do którego doszło na płycie stadionu Zewu. Trzeba tu wspomnieć o samym klubie Zew. Skromny, dzielnicowy, co nie znaczy że nie potrafi zorganizować dużej imprezy. Zaangażowanie pracowników i Prezesa Pawła Kuronia widać tu na każdym kroku. Zew wspiera akcje pomocy dla Piotra Pastusiaka od samego początku. To tam odbywają się spotkania organizacyjne na temat kolejnych form pomocy, realizowane później m.in. przez Marzennę Stokłosę i Aleksand Kemonę.

Podczas festynu na stoiskach można było kupić znakomite wypieki, książki, ubranka i zabawki. Był dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina. Na scenie pojawiali się artyści, którzy swoją muzyką chcieli uświetnić festyn. Była też możliwość sprawdzenia symulatora dachowania. Za symboliczną opłatą można było spróbować wielu ciekawych przysmaków i skorzystać z wielu atrakcji. Na aukcji pojawiły się m.in. koszulka hokejowego Zagłębia Sosnowiec, piłka z  graczy Zagłębia, a także szaliki klubowe.

Największą atrakcją festynu charytatywnego miało być lądowanie śmigłowca, niestety z powodu choroby pilota nie doszło ono do skutku. Główną nagrodą w loterii fantowej był przelot tym śmigłowcem, który będzie zrealizowany w późniejszym terminie.

Poniżej możemy zobaczyć relację przygotowaną przez pstrykawka.pl, a w niej unikalne ujęcia imprezy z nakręcone z dronu.

 

W czasie imprezy zebrano ponad 10 000 złotych, z czego 9 503,94 zł do puszek i 560,00 zł z licytacji. Długo trwało zanim podano tę informację publicznie, gdyż czekano aż wszystkie zadeklarowane kwoty znajdą się na koncie “Fundacji dla młodych”. Gratulujemy inicjatywy i życzymy mnóstwo zapału w kolejnych tego typu akcjach.

[PP]

Bear