Kolejne konsultacje w sprawie parku przy Egzotarium

Coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju konsultacje społeczne. Społeczeństwo miast zaczyna rozumieć, że ma coś do powiedzenia nie tylko przy okazji wyborów samorządowych, ale również przy doraźnych projektach. Co ważne, również władze coraz częściej chcą konsultować ważne miejskie przedsięwzięcia. Wynikiem takich spotkań są czasem zaskakujące rozwiązania, które w początkowych projektach urzędowych wyglądały zupełnie inaczej. Konsultacje społeczne to także okazja do poznania działalności władz od fazy projektu aż do wykonania.

Przykładem na wykorzystanie instytucji konsultacji społecznych jest projekt budowy Zagłębiowskiego Parku Linearnego. Przedsięwzięcie to jest dość nowatorskim podejściem w naszej rzeczywistości, ma za zadanie skoordynowanie niektórych działań i stworzenie wspólnej sieci miejsc rozrywki i rekreacji przez kilka sąsiadujących ze sobą miast zagłębiowskich.

Miejscem, które w naszym mieście w związku z projektem Zagłębiowskiego Parku Linearnego ulegnie “liftingowi” jest park miejski zlokalizowany w okolicach sosnowieckiego Egzotarium. Podczas dotychczasowych spotkań w sprawie projektu mieszkańcy zgłaszali swoje pomysły i propozycje zagospodarowania i uatrakcyjnienia parku.

Ostatnie jak dotąd spotkanie miało charakter wyjazdowy i odbyło się w parku, gdzie konsultanci mogli zapoznać się ze szczegółową istniejącą infrastrukturą. Kolejne konsultacje podczas których zostaną wyciągnięte wnioski ze spaceru po parku i zgłaszane będą kolejne pomysły odbędzie się 26 sierpnia w gmachu Urzędu Miejskiego przy ul.Zwycięstwa 20. Początek o godzinie 16. W oczekiwaniu na efekty konsultacji prezentujemy zdjęcia z aktualnymi widokami parku.

[PP]

Bear