Już w niedzielę – V SOSNOWIECKIE SPOTKANIE STARYCH SAMOCHODÓW

Już w najbliższą niedzielę (28.09.2014) Sosnowiec będzie po raz piąty gościł posiadaczy i miłośników starych samochodów.

Ta sentymentalna podróż w przeszłość na czterech kółkach stała się już tradycją. Impreza odbywa się cyklicznie, budząc coraz większe zainteresowanie zarówno kierowców jak i sympatyków staroci na czterech kółkach. Staroć to niedobre określenie dla tych często lśniących cacek, które dla miłośników starej motoryzacji są dziełami doskonałymi. Na niewielkiej powierzchni mamy zgromadzone różne roczniki, różne marki samochodów, pochodzące nie tylko z różnych epok motoryzacji, ale też z różnych systemów politycznych. Kiedy na ulicach PRL królowały Syrenki, Fiaty 126p, Fiaty 125p, Polonezy, Warszawy, Żuki, Nysę, Tarpany, czy Mikrusy w krajach zachodnich dominowały Mercedesy, Ople, Audi czy choćby Fordy.
W tym roku zapowiada się wiele ciekawych okazów, m.in. wóz strażacki z zasobów mysłowickiego muzeum i uwaga Ikarus 280 (na zdjęciu), czyli ulubiony przegubowiec demoludów. Będzie reprezentował sosnowiecki PKM. W ubiegłym roku sosnowieckie przedsiębiorstwo godnie promował Jelcz Ogórek, dodajmy że ten ogórek był czerwony i każdy chciał usiąść za jego kierownicą choć na chwilę.

Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów to impreza, która powstała z inicjatywy Ryszarda Czerwińskiego. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2010 roku na parkingu Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Liczba przybyłych uczestników zaskoczyła organizatorów. Parking dosłownie pękał w szwach. Nikogo nie zdziwiło, że kolejne spotkanie odbyło się w bardziej otwartej scenerii, mianowicie na parkingu przy ul.Kresowej. Dwa ostatnie jak dotąd spotkania miały miejsce na bocznym boisku Stadionu Ludowego. Piąta, jubileuszowa impreza odbędzie się również na Stadionie Zagłębia ul.Kresowej. Podobnie jak w poprzednich latach tym razem organizatorzy zapewnili bardzo atrakcyjny program.  Planowany początek imprezy to godzina 9. Ci, którzy przybędą w niedzielę na stadion będą mogli prócz wspomnianych samochodów zobaczyć wiele innych atrakcji.

O godzinie 11:30 planowany jest wspólny przejazd ulicami Sosnowca. Uczestnicy tego niecodziennego „rajdu” udadzą się na parking przy sosnowieckim centrum handlowym Fashion House Outlet Centre.

V Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów zakończy się około 16:30 aften party w hotelu Okrąglak. Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich.

[PP]

Bear