Jarmark Cudów przyniósł aż 10137 zł

Pracownicy i uczniowie Gimnazjum nr 16 z Sosnowca (ul.Legionów 21) już po raz piąty zorganizowali festyn pod hasłem “Jarmark Cudów”.  Impreza muzyczna, połączona ze zbiórką pieniędzy na szczytne cele zakończyła się sukcesem. Pomimo niepewnej pogody udało się zebrać kwotę 10 137 zł, która przeznaczona zostanie na budowę stacjonarnego sosnowieckiego Hospicjum oraz na rehabilitację dla jedenastoletniego Miłosza Delowskiego.

Uczniowie stworzyli kilkadziesiąt stoisk na których można było zakupić przeróżne artykuły, niektóre ręcznie wytworzone przez gimnazjalistów. Można było coś zjeść, napić się, przystroić się drobną biżuterią i pomalować sobie twarz. Można też było zakupić książki, zabawki i pamiątkowe sosnowieckie gadżety. Zbiórka odbywała się także do skarbonek, które krążyły po terenie festynu. Kwestę prowadziły m.in. pluszowe postaci z kreskówek oraz jak najbardziej prawdziwe psy rasy labrador, największa atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy.

Podczas całej imprezy z głośników można było usłyszeć ciekawą muzykę na żywo w wykonaniu młodych zespołów.

Refleksja z imprezy zatytułowanej Jarmark Cudów jest taka, że kto wie być może to właśnie Gimnazjum nr 16 wychowa największe grono przyszłych sosnowieckich społeczników i organizatorów życia publicznego. Wielu z młodych gimnazjalistów ma na to duże zadatki, a doświadczenie zdobyte podczas tego typu przedsięwzięć będzie z pewnością procentowało.

[PP]

 

Bear