Jan Kiepura Superstar Plac Stulecia 16.05.2012 g.15:55 Wstęp wolny

Kilka tygodni temu na chodnikach, murach i ulicach Sosnowca pojawiły się tajemnicze malowidła z podobizną Jana Kiepury. Wielu sosnowiczan zadawało sobie pytanie o co chodzi, skąd nagle tyle Kiepury na każdym kroku. Rozwiązaniem zagadki jest to, że 16 maja mija 110 rocznica urodzin tego wybitnego sosnowieckiego tenora światowej sławy.

Z tej okazji dla wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć popularnego Janka oraz przy okazji miło spędzić czas przygotowano niespodziankę. W samym sercu Sosnowca na Placu Stulecia w okolicy pomnika Kiepury odbędzie się koncert pod hasłem „Jan Kiepura Superstar”. Koncert to ciekawa mieszkanka muzyki klasycznej i nowoczesnych brzmień. A oto jak prezentuje się szczegółowy program imprezy.

Na otwarcie koncertu zaśpiewa tenor Piotr Koprowski (15:55), następnie o 16:30 na scenie pojawi się Aleksandra Szmyd (klasyka-pop). Pół godziny później zobaczymy Macieja Klasia (poezja-klasyka-pop), o 17:30 jego miejsce na scenie zajmie zespół Dysolans (klasyka-pop). O 18:10 na scenie zaprezentuje się ENO WENO (alternatywa-indie), a o 18:50 Seasons of the Sun (post-rock-alternatywa). O 19:20 czas na zespół Animators (post-rock), o 20 zaś wystąpi zespół Pampeluna (Latino-metal). O 20:40 zagra znana w Sosnowcu grupa Vintage (hard-rock), a koncert zakończy Muzyczna Formacja Sosnowiec  (pock-reggae-ska) złożona z muzyków sosnowieckiej sceny. Koniec imprezy na Placu Stulecia przewiduje się na godzinę 22.

Ci, którzy będą chcieli kontynuować czczenia naszego Janka będą mogli to kontynuować w Klubokawiarni Pod Spodem (Mościskiego ), gdzie odbędzie się Afterparty z udziałem Dr Love (YardeeCrew) Sosnowiec. Na tej imprezie również nie zabraknie próbek dokonań Kiepury, tyle że w nieco odmienionych wersjach…

[PP]

Bear