III SOSNOWIECKIE SPOTKANIE STARYCH SAMOCHODÓW – galeria

W niedzielę 30 września odbyło się III Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów. Tym razem miejscem, gdzie rozpoczęła się impreza było boczne boisko Stadiony Ludowego.

Przypomnijmy, że Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów to impreza, która powstała z inicjatywy Ryszarda Czerwińskiego. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2010 roku na parkingu Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Liczba przybyłych uczestników zaskoczyła organizatorów. Parking dosłownie pękał w szwach. Nikogo nie zdziwiło, że kolejne spotkanie odbyło się w bardziej otwartej scenerii, mianowicie na parkingu przy ul.Kresowej.

Tym razem pod względem ilościowym nie było rewelacyjnie, choć przybyło około dwustu starych pojazdów, zwiedzający spodziewali się większej ilości wystawców. Dużo poprawiło się natomiast pod względem organizacyjnym imprezy oraz pod względem jakości i różnorodności prezentowanych okazów techniki motoryzacyjnej. Jeśli chodzi o organizację, to było wiele atrakcji, m.in. można było przyjrzeć się pokazowi ratownictwa drogowego oraz przy pomocy specjalnych okularów wypróbować jak widzi człowiek pod wpływem alkoholu. Był też konkurs z nagrodami oraz atrakcja w postaci księdza święcącego pojazdy w towarzystwie funkcjonariuszek … MO. Tego nawet Bareja do spółki z Tymem by się nie powstydzili.

Co się tyczy prezentowanych samochodów to tym razem było mniej polskich, najpopularniejszych niegdyś marek, czyli Syren, Fiatów 125p, prawie nie było Fiatów 126p. Przybyło samochodów zagranicznych, które budziły zainteresowanie swoją odmiennością, jak choćby Fiat 600 Multipla. Niektóre z prezentowanych aut imponowały rozmiarem, inne niespotykaną kolorystyką, ale prawie wszystkie budziły sentyment u oglądających je zwiedzających.

Po spotkaniu na Stadionie Ludowym uczestnicy spotkania starych samochodów przejechali uroczyście ulicami Sosnowca, aż na parking Centrum Handlowego  Fashion House Outlet Centre, gdzie około godziny 16 zakończyła się impreza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z III Sosnowieckiego Spotkania Starych Samochodów.

[PP]

Bear