Górka Środulska pełna atrakcji: letnie kino, imprezy, siłownia i nie tylko…

Sierpień to okres wypoczynku przede wszystkim dla najmłodszych obywateli naszego miasta. To właśnie dla nich na Górce Środulskiej czeka najwięcej atrakcji. Oprócz tego, że sama górka jest znakomitym całorocznym miejscem do spędzania wolnego czasu miasto postanowiło wzbogacić ofertę o sezonowe atrakcje. W tym roku dla dzieci przygotowano trampolinę oraz dmuchaną zjeżdżalnie, czynne codziennie i co najważniejsze bezpłatną. Mimo, iż są to bardzo bezpieczne rozrywki dzieci powinny przebywać tam wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Czas zabawy jest nieograniczony jednak przy upałach zaleca się częsty wypoczynek w cieniu pobliskich drzew tak aby w wyniku intensywnej zabawy nie doszło do przegrzania organizmu.
Dla nieco starszych mamy propozycję nie do odrzucenia, czyli siłownia pod chmurką. Zestaw kilku ciekawych przyrządów do ćwiczeń na pewno zainteresuje odwiedzających park bez znaczenia na płeć i wiek. Każdy zechce spróbować swoich sił. Przypomnijmy, że podobne urządzenia zamontowano też na Stawikach, a miasto przymierza się do montażu w Parku Dietla.
Wracając do Górki Środulskiej nie możemy nie zauważyć sympatycznego boiska do koszykówki oraz huśtawek i zjeżdżalni dla dzieci. Dla starszych dzieci i dorosłych w każdą niedzielę sierpnia wypożyczalnia mountainboardów (godz.10-16), a w czwartki i piątki o godzinie 20 zajęcia fitness dla kobiet.
Park na Środuli to jednak przede wszystkim ciekawy park z wąskimi alejkami o stromym nachyleniu uwielbianymi przez rowerzystów. Nie można też zapomnieć od pewnym drobiazgu, czyli o górce na którą można się wspinać. Komu się uda może podziwiać z niej widok na znaczną część Sosnowca.
W parku i na samej górce planowane są też imprezy jak na przykład Wakacyjne Grillowanie, które planowane jest na 24.08.2013.
Sierpniowe weekendy to również pokazy filmowe. W każdą sobotę i niedzielę będzie można skorzystać z darmowego kina. Poniżej przedstawiamy plan pokazów, które odbędą się oczywiście z wiadomych względów tylko w przypadku korzystnej pogody:

3 sierpnia (sobota) – Casyno Royal
4 sierpnia (niedziela) – Fantastyczny Pan Lis
10 sierpnia (sobota) – Królestwo niebieskie
11 sierpnia (niedziela) – Epoka Lodowcowa 4
17 sierpnia (sobota) – Dzień Niepodległości
18 sierpnia (niedziela) – Dziennik Cwaniaczka 2
24 sierpnia (sobota) – film niespodzianka
25 sierpnia (niedziela) – Kontrola Gniewu
31 sierpnia (sobota) – Titanic

Zapraszamy do odwiedzenia Górki Środulskiej.

[PP]

Bear