Gadżety za bilety – ruszyła akcja w Sosnowcu

W sobotę 15 marca rozpoczęła się nowa akcja promująca transport publiczny.  Ponieważ żyjemy w czasach gdy ulice zatłoczone są od samochodów, narzekamy na ciągłe braki miejsc parkingowych, ceny paliw i napraw warsztatowych niektórych może dziwić, że zbiorowy transport publiczny trzeba promować. Niestety trzeba.

Powodem tego jest miedzy innymi to, iż transport publiczny kojarzy się nam z zatłoczonym Ikarusem, czy tramwajem z uszkodzonymi drzwiami.  Dziś transport publiczny to nowoczesne, nierzadko klimatyzowane pojazdy, wygodne, wiele czystsze niż kilka lat temu, przystosowane również dla osób niepełnosprawnych.

Akcja promocyjna „Gadżety za bilety” jest skierowana do mieszkańców Sosnowca, którzy korzystają z taboru autobusowego i tramwajowego. Potrwa do końca czerwca, a jej organizatorem jest miasto Sosnowiec i KZK GOP. Podmioty te ufundowały pulę ponad trzech tysięcy gadżetów, które każdy z nas może zdobyć  przynosząc do Centrum Informacji Miejskiej (ul.Warszawska 3/20 podziemny pasaż) bilety.

Jakie gadżety można otrzymać? W zależności od ilości zebranych biletów można zdobyć (do wyczerpania zapasów): Mp4, przenośną pamięć USB4G, plecaki, parasolki, kubki termiczne, latarki, układanki logiczne,  zestawy kredek, układanki ćwiczące cierpliwość, torby bawełniane, piłki, zestawy do pisania, breloki z żetonem, długopisy metalowe, długopisy plastikowe oraz okładki na bilety.

Ważne jest to, że w promocji może wziąć udział każdy uczestnik transportu zbiorowego, ponieważ nagrody zaczynają się już od skasowania najtańszego biletu za 3,20zł. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

[PP]

Bear