Finisaż wystawy 4Photo i Przyjaciele

We wtorek 25.09.2012 w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży Kana odbył się uroczysty finisaż wystawy zatytułowanej „4Photo i Przyjaciele”. Licznie przybyli goście mogli być zadowoleni, gdyż otrzymali coś dla duszy i dla ciała. Dla duszy to oczywiście przede wszystkim ciekawe fotografie, które w większości przedstawiały fragmenty Sosnowca, niekoniecznie tego znanego z folderów reklamowych, ale też ciekawe urozmaicenie w postaci występu muzycznego duetu Małgorzata Langner i Tomasz Olesiński. Aż trudno uwierzyć, ze to dopiero drugi wspólny występ w tym składzie. Wspomniałem, ze prócz duchowych atrakcji były też atrakcje dla ciała. Taką atrakcją był niewątpliwie poczęstunek na który składały się różne słodkie zakąski i napoje.

Finisaż rozpoczęło przedstawienie twórców wystawy oraz przywitanie przybyłych gości, wśród nich wiele liczących się postaci świata fotografii. Na zaimprowizowanej scenie pojawili się członkowie grupy 4Photo, czyli Monika Gruszewicz, Piotr Łatacha, Tomasz Malkowski i Wojciech Skórka oraz zaproszenie twórcy Karolina Dusza, Jolanta Dziuk i Marian Dziuk. Po powitaniu zagrał wspomniany duet Małgorzata Langner i Tomasz Olesiński, a w przerwie dwuczęściowego występu fragmenty „Korzeńca” przeczytała młodziutka Aleksandra Sieja. Podczas finisażu można było wpisać się do dwóch ksiąg pamiątkowych Kany i 4Photo.

Po zakończeniu części „estradowej” gospodarze imprezy, czyli galeria KANA art zaprosili do zwiedzenia piętra, gdzie można było obejrzeć zdjęcia grupy „4Photo” i zaproszonych przyjaciół. Zestawienie zdjęć prezentowanych na wystawie robi wrażenie, czarnobiałe fotografie umierających budynków Sosnowca, ruiny, spękane mury, odrapane tynki, fragmenty Bytomia tuż przed ich wyburzeniem oraz zmęczone ludzkie twarze – oto główna treść zdjęć. Mimo iż odbył się finisaż, wystawę można jeszcze obejrzeć do 30 września. Zapraszamy.

[PP]

Bear