Chcesz współtworzyć WikiZagłębie – przyjdź !!!

Już w najbliższą sobotę (17.11.) o godz. 17 w Pubie RINO odbędzie się IV spotkanie redakcyjne WikiZagłębie. Tych, którzy nie wiedzą informuję, że projekt WikiZagłębie to takie miejsce, gdzie docelowo mają znaleźć się wszystkie interesujące informacje dotyczące Zagłębia Dąbrowskiego.

Tworzenie WikiZagłębie to mrówcza praca. Polega ona przede wszystkim na dodawaniu kolejnych artykułów, wyszukiwaniu haseł związanych z Zagłębiem Dąbrowskim, systematyzowaniu kolejnych informacji. Założenie jest takie, żeby łatwo znaleźć można było wszelkie hasła, również hasła pokrewne. Na WikiZagłębie działa też prężnie Biblioteka Zagłębiaka, w której umieszczono spis książek oraz innych publikacji dotyczących naszego regionu.

WikiZagłębie może redagować każdy. Niestety, uzupełnianie WikiZagłębie to zajęcie żmudne. Być może dlatego większość nowych użytkowników pozostaje na jednym, bądź kilku hasłach. Mimo to, tworzenie witryny WikiZagłębie skupiło wielu entuzjastów Zagłębia Dąbrowskiego.

Trzy główne cele WikiZagłębie to podnoszenie świadomości regionalnej, usystematyzowanie wiedzy o regionie oraz integracja środowisk zagłębiowskich. Bardzo ważną sprawą jest to, że WikiZagłębie ułatwia uczniom zdobywanie wiedzy o regionie, zachęca do zainteresowania się historią i dniem współczesnym własnego regionu, miasta, dzielnicy, ulicy, podwórka, domu…

WikiZagłębie zaprasza wszystkich chętnych do współtworzenia witryny. Dzięki nam wszystkich wiedza o regionie przetrwa. Kontakt z redakcją: kontakt@zaglebiedabrowskie.org

Przypominam, spotkanie w Pubie RINO (Sosnowiec, ul.Pawia 9) w sobotę o 17. W imieniu redakcji ZAPRASZAMY.

 

[PP]

Bear