Bistro na Głównej w barwach dawnego Sosnowca

W Sosnowcu (przy ul. 3 Maja 31) od ponad roku działa lokal gastronomiczny, którego witrynę zdobią reprodukcje starych sosnowieckich pocztówek. To Bistro na Głównej, miejsce w którym swojska kuchnia nokautuje okoliczne fast foody. Lokal  ten ma wiele zalet – jedną z głównych jest czytelne, przejrzyste menu, przygotowywane z myślą o różnych gustach smakoszy, ciągle wzbogacane o kolejne elementy kulinarnej układanki.
W Bistro dominują dania Polskie – mamy tu więc zupy (m.in. pieczarkowa, zalewajka, ogórkowa, pomidorowa), kilka rodzajów kotletów (schabowy, mielony, filet z kurczaka), wątróbka, pierogi, placki ziemniaczane, żur z jajkiem i kiełbasą, czy też placek po węgiersku. Na zmarzniętych klientów czeka też barszcz z krokietem, danie smaczne, choć za niewielkie pieniądze.
Każdego dnia Bistro proponuje inny zestaw dnia, na który składają się zupa oraz drugie danie. Cena za taki zestaw jest zawsze promocyjna. Ciekawostką jest fakt, że w każdy piątek zestaw dnia zawiera mięso ryby. Obiady są przygotowywane w dniu ich podania, co może potwierdzić unoszący się zapach świeżo przyrządzanych dań. Niejeden przechodzący obok lokalu poczuwszy aromat potraw zmienił swoje obiadowe plany i wstąpił do Bistro. Co dwa miesiące zmieniane jest menu, tak aby dać możliwość wypróbowania klientom kolejnych dań serwowanych przez Bistro na Głównej. Dla dzieci można kupić mniejsze porcje obiadowe, zwane przez konsumentów “połówkami”.
Oczekując na posiłek w Bistro możemy podziwiać widoki dawnego Sosnowca. Nie tylko na ścianach, ale również w dostępnych w lokalu wydawnictwach traktujących o latach minionych naszego miasta.  Lokal obecnie czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11:30-17. Poza działalnością stacjonarną Bistro prowadzi też catering zaopatrując okoliczne urzędy i firmy. Można rzecz jasna zamawiać dania również do domu (szczegóły 507-117-717). W lokalu organizowane są imprezy okolicznościowe.

Przy okazji wizyty w Bistro na Głównej zadaliśmy właścicielowi tego lokalu – Michałowi Lipińskiemu kilka pytań…

– Proszę powiedzieć skąd pomysł na nazwę i wystrój lokalu?
– Pomysłu na nazwę szukałem długo, ale mając w głowie zarys tego jak będzie wyglądał lokal chciałem żeby ta nazwa nawiązywała w jakimś stopniu do historii miasta, a właściwie Śródmieścia lub jak kto woli obecnego centrum… Tak naprawdę nawet na facebooku wśród znajomych poprosiłem o pomoc – i otrzymałem około 100 propozycji nazwy, jednak tak naprawdę to nazwa którą podsunęła mi teściowa przeszła do historii:) po prostu Bistro na Głównej ponieważ przed wojną ulica na której się znajduje nazywała się – Główna….

-Jakie nowości w najbliższym czasie znajdą się w ofercie Bistro na Głównej?
– Przede wszystkim już wkrótce chcemy poszerzyć ofertę lokalu o śniadania i zestawy śniadaniowe, ponieważ jak obserwuję rynek sosnowieckiej gastronomii trochę jakby tego brakuje – świeżych smacznych zestawów śniadaniowych na każdą kieszeń. Oczywiście będzie się to wiązało z otwarciem lokalu już od wczesnych godzin rannych. Poza tym myślimy o FIT MENU, ale to dalszy projekt.

 -Czy planuje Pan wprowadzenie karnetów, bądź abonamentów dla stałych klientów?
– Tak, pracujemy nad sprawnym systemem abonamentowym – karty na 10-20 obiadów miesięcznie opłacanych z góry. Mając na uwadze osoby starsze będzie to dosyć wygodna forma płatności dla nich.

-Jakby Pan zachęcił potencjalnych klientów, żeby skorzystali z oferty Bistro i przyszli posmakować przyrządzanych tam potraw?
– Przede wszystkim zachęcamy wszystkich do spróbowania naszego menu ponieważ opiera się na dobrej sprawdzonej kuchni polskiej. Wiemy, że w dobie dzisiejszych zmian w kategorii gastronomii, wciąż pojawiających się nowych innowacji i kulinarnych rewolucji musi zostać ktoś, kto pozostanie wierny tradycji. A nasza kuchnia to po prostu świeże, tradycyjne domowe jedzenie. Nie musimy się ukrywać, kombinować, zmieniać – po prostu chcemy serwować jedzenie tak jak każdy z nas wyniósł je we wspomnieniach z dziecinnych lat.

-Dziękuję za rozmowę i zachęcam wszystkich również do odwiedzenie Bistro na Głównej.

[PP]

Bear