Ankieterzy pytają o DTŚ, również w Sosnowcu

Od początku października na terenie Sosnowca i okolicznych miast trwa zbieranie opinii na temat naszych potrzeb komunikacyjnych.

W Sosnowcu ankieterzy zapukają do około czterech tysięcy gospodarstw domowych i zadadzą pytania m.in. o to jak funkcjonuje transport publiczny w najbliższej okolicy zamieszkanej przez respondenta. Głównym celem ankiet jest sporządzenie studium transportowego, dokumentacji i koncepcji technicznej dla realizacji Drogowej Trasy Średnicowej w Zagłębiu. Na tym etapie ankieterzy będą pytać o dostęp do środków lokomocji zarówno prywatnych jak i zorganizowanych takich jak na przykład transport kolejowy. Pytania dotyczą m.in. tego, czy użytkujemy samochód całorocznie, czy tylko sezonowo, czy w gospodarstwie jest rower i co zdaniem pytanych powinno się w najbliższym czasie rozwijać: komunikacja publiczna, system dróg dla rowerów, czy samochodowa komunikacja indywidualna. Wbrew pozorom nie jest to jednak tylko ankieta dotycząca komunikacji kołowej, ale również tej pieszej.
Ankieta składa się z dwóch części. Pierwsza to wywiad w gospodarstwie domowym, druga dotyczy informacji o konkretnych osobach zamieszkujących pod wskazanym adresem. Badanie opinii trwa około 10 minut, przeprowadzający je ankieterzy są wyposażeni w identyfikatory, które wraz z dowodem osobistym są jednocześnie upoważnieniem do prowadzenia akcji. Ankiety przeprowadzane będą w okresie sześciu tygodni od wtorku do piątku w godzinach 14-21 oraz w soboty od 9 do 21. Badanie jest anonimowe, w ankietach nie będą umieszczane dane respondentów.
[PP]

 

Bear